Avslutad | Klockor – Lördag 4 juni 2005
INVICTA, fickur, savonett, ankarur, 14K guld, kronograf, kvartsrepeter, dag, datum, månad, månfas, glas saknas, skadad urtavla, går ej, bucklor, ca 1910.
LONGINES, Conquest, Ref nr. L1.641.4.75.2, serie nr. 30969849, kronograf, herrur, stål, automatisk, plexiglas, datum, läderband, originalspänne, cert, maj 2003, box.
ROLEX, Oysterdate, Precision, Ref nr. 6694, serie nr. 6109148, herrur, stål, manuell, plexiglas, datum, läderband, ca 1980.
LONGINES, damur, cal 14.16, serie nr. 9807732, ref nr. 7001 2/172, 18K guld, manuell, plexiglas, monogram, ca 1956, länk 18K guld (ej original), längd 198 mm, totalvikt 23,4 gram.
TAG HEUER, 2000 Exclusive, Ref nr. WN 1312, serie nr. PU 2461, damur, stål, quartz, safirglas, datum, defekt spärring, originallänk, cert, april 1999, box.
CERTINA, Argonaut 285, boett nr. 919128525, herrur, doublé, automatisk, plexiglas, datum, läderband, ca 1970.
LONGINES, Ultra-Chron, herrur, stål, automatisk, plexiglas, datum, läderband, ca 1960.
VIKING, fickur, cal 527, ankarur, 14K guld, savonett, monogram, bucklor, skadad minutvisare, 1930-tal.
OMEGA, Genève, cal 1012, Ref nr. 166 0168, serie nr. 38153033, herrur, stål, automatisk, plexiglas, datum, ca 1975, stållänk ej original.
Klockor Eterna
ETERNA, fickur, savonett, 14K guld, ankarur, nr. 2330693, skadad urtavla, gravyr, monogram, ca 1930, kedja 18K guld, längd 420 mm, läderpåse.
CERTINA, New Art, herrur, 18K guld, manuell, plexiglas, skadad urtavla, går ej, gravyr, ca 1976, metallänk ej original.
DAMUR, 18K guld, manuell, plexiglas, liten sekundvisare, integrerad länk 18K guld, ca 1930.
Klockor Gant
GANT, GMT, Ref nr. SC-1/GMT, herrur, stål, quartz, mineralglas, datum, läderband, ca 2000.