Avslutad | Klockor – Lördag 7 maj 2005
LONGINES, herrur, serie nr. 7877372, Ref nr. 5674/1, 18K guld, manuell, plexiglas, liten sekundvisare, skadad urtavla, monogram, bucklor, defekt, minutvisare lös, ca 1950, metallänk ej original.
OMEGA, Seamaster, Cal 321, Serie nr. 25007854, Ref nr. 145.006-66, kronograf, herrur, stål, manuell, plexiglas, defekt, plastband, ca 1966.
BREITLING, Chrono Sirius, Ref nr. B53011, serie nr. 4231, kronograf, 38 mm, herrur, bicolour, quartz, safirglas, datum, Rouleauxlänk, viklås, cert, juli 1996, box.
TAG HEUER, S/el, Ref nr. CG 2111-RO, serie nr. RV 5376, kronograf, herrur, stål, automatisk, safirglas, datum, integrerad länk, ca 1998, box.
OMEGA, Seamaster 600 Genève, cal 601, serie nr. 25031314, Ref nr. 135.011, herrur, stål, manuell, plexiglas, ca 1968, metallänk ej original.
Klockor Enicar
ENICAR, herrur, 18K guld, manuell, plexiglas, skadad urtavla, 1960-tal, länk 18K guld (ej original), box.
OMEGA, Speedmaster, cal 321, serie nr. 26072453, Ref nr. 145012-67 SP, kronograf, herrur, stål, manuell, plexiglas, läderband, ca 1967.
BREITLING, Chronomat, Ref nr. 81.950, serie nr. 28442, herrur, bicolour, automatisk, safirglas, datum, läderband, cert, juni 1988, box.
ROLEX, Oyster Perpetual, Date, Ref nr. 15053, serie nr. 9481025, herrur, stål/guld, automatisk, plexiglas, datum, Oysterlänk, cert, juli 1988, box.
CARTIER, Santos Ronde, Serie nr. 090709247, damur, stål/guld, automatisk, safirglas, skadad urtavla, originallänk, cert, april 1982.
CERTINA, damur, 18K guld, manuell, safirglas, länk 18K guld (ej original), längd 185 mm.
BELINDA, herrur, 18K guld, automatisk, plexiglas, datum, läderband, ca 1967, box.
CARTIER, Santos, Serie nr. 296170378, herrur, stål/guld, automatisk, safirglas, datum, originallänk, viklås, ca 1988, box.
Klockor Sector
SECTOR, ADV 4500, herrur, bicolour, quartz, mineralglas, datum, originallänk, cert, sept 1994.
Klockor Sector
SECTOR, ADV 5500, damur, stål, quartz, safirglas, datum, originallänk, viklås, ca 1994, etui.
OMEGA, Constellation, cal 1001, serie nr. 32082864, Ref nr. 168 053, herrur, 14K guld, automatisk, plexiglas, datum (defekt), sekundvisare saknas, ca 1970, länk 14K guld, längd 195-205 mm.