Avslutad | Klockor – Lördag 7 maj 2005
BREITLING, Intruder, Ref nr. A51035, serie nr. 1999, herrur, stål, analog/digital, quartz, safirglas, gummiband, cert, mars 1999, box.
CARTIER, Tank, nr. 810522609, herrur, 18K guld, quartz, mineralglas, skadad urtavla, gravyr, läderband, ca 1990, box, service november 2000.
CARTIER, Tank, nr. 6 105520, herrur, förgyllt silver, manuell, mineralglas, skadad urtavla, defekt, läderband, ca 1990.
Klockor Raymond Weil
RAYMOND WEIL, herrur, Ref nr. 5508-2, doublé, quartz, mineralglas, läderband, ca 1995, etui.
SEIKO, Kinetic, herrur, bicolour, safflexglas, dag, datum, glasbaksida, originallänk, cert, december 1996, box.
OMEGA, herrur, cal 283, serie nr. 14301031, Ref nr. 2792-2SC, guld på stål, manuell, plexiglas, skadad urtavla, läderband, ca 1955.
OMEGA, Seamaster Calendar, cal 503, serie nr. 15393174, Ref nr. 2849-4 SC, herrur, guld på stål, automatisk, plexiglas, datum, skadad urtavla, läderband, ca 1957.
OMEGA, "Erik Persson, Linde", fickur, boett nr. 1953675, ankarur, silver, monogram, bucklor, ca 1910, kedja gulmetall.
NOVUS, damur, vitmetall, manuell, plexiglas, 1970-tal, metallänk ej original.
CERTINA, herrur, Cal 25-66, 18K guld, manuell, plexiglas, skadad urtavla, gravyr, läderband, 1970-tal.
BREITLING, Navitimer, Ref nr. 80190, Serie nr. 0583, herrur, stål, quartz, mineralglas, analog/digital, defekt, ca 1992, metallänk ej original.
OMEGA, herrur, cal 1365, Ref nr. 191 9242, serie nr. 44423038, 18K guld, quartz, safirglas, integrerad länk, längd 187-193 mm, totalvikt 92,5 gram, ca 1981.
Klockor Raymond Weil
RAYMOND WEIL, Ref nr. 5601, damur, doublé, quartz, mineralglas, datum, går ej, ca 1995, länk 18K guld, längd 177-182 mm, totalvikt 39,1 gram.
CARTIER, Collisee, damur, förgyllt silver, quartz, mineralglas, läderband, ca 1992, box.
BAK & LEROY, damur, 18K guld, quartz, mineralglas, pärlemorurtavla, diamanter, integrerad länk.
CARTIER, Panthère VLC, Cal 83, Serie nr. 183964, herrur, stål/guld, quartz, safirglas, datum, integrerad länk (2-rader), viklås, ca 1992.
CARTIER, herrur, serie nr. 839640912, 18K guld, quartz, safirglas, datum, läderband, ca 1994.