381 - 400 av 441
1...192021...23 Gå till

Avslutad | Pant – Onsdag 2 mars 2005

Klubbad för

Pantvaror Elektronik

1 Skulptur Carl Fagerberg "Linné" gravyr på sockeln (d)

Utrop: 3 200 kr

Pantvaror Elektronik

1 Tavla Göran Brunius olja "segelbåt" 65x80 cm (d)

Pantvaror Elektronik

1 Tavla Karl- Axel Pehrsson olja 62x51 "Morgon vid Arlax" (d)

16 000 kr

Utrop: 20 000 kr

Pantvaror Elektronik

1 Tavla Jan Lindqvist lito 106/290 "Norr Mälarstrand" (d)

700 kr

Utrop: 1 100 kr

Pantvaror Elektronik

1 Tavla Jan Lindqvist lito 106/290 "af Chapman" (d)

Utrop: 1 400 kr

Pantvaror Elektronik

1 Tavla litografi Peter Dahl pt (d)

900 kr

Utrop: 1 200 kr

Pantvaror Elektronik

1 Tavla olja Bo Beskow 45x55 cm "Människor påùstrand" (d)

Utrop: 8 000 kr

Pantvaror Elektronik

1 Tavla Ernst Kusel-22 olja "Tupp och hönor" 39x44 cm (d)

Utrop: 2 500 kr

Pantvaror Elektronik

1 Tavla Christina Knall lito E.A. "Fest" (d)

1 900 kr

Utrop: 1 000 kr

Pantvaror Elektronik

1 Tavla Akvarell D. Brackman 54x36cm "beatrice" (ram/glas skadat)

Utrop: 17 000 kr

Pantvaror Elektronik

1 Tavla akvarell Juan Carlos Mestre 55x44 "Figurer" (d)

1 000 kr

Utrop: 1 200 kr

Pantvaror Elektronik

1 Ring 14k med briljant ca 0,20 ct samt 3x0,03 8/8 slipade diamanter. Vikt 5g

Pantvaror Elektronik

1 Armband sk av 18k

Pantvaror Elektronik

1 Ring 14k tvenne hästhuvuden. Vikt 8g

Pantvaror Elektronik

1 Litografi Einar Nerman 44/50 (d)

Pantvaror Elektronik

1 Tavla etsning okänd konstnär 8/99

Pantvaror Elektronik

13 Teckningar Matti Haupt (d)

3 400 kr

Utrop: 3 900 kr

Pantvaror Elektronik

7 Teckningar Matti Haupt (d)

3 000 kr

Utrop: 4 500 kr

Pantvaror Elektronik

1 Oramad litografi Salvador Dali "Bullfighters song" 118/125 ur Carmen 1970 (d)

Utrop: 2 800 kr

Pantvaror Elektronik

1 Oramad litografi Salvador Dali "Fruit seller" 118/125 ur Carmen 1970 (d)

2 500 kr

Utrop: 2 800 kr