101 - 120 av 585
1...567...30 Gå till

Avslutad | Klassiska – Lördag 26 mars 2005

Klubbad för

ÖRHÄNGEN, 14K vitguld, prinsesslipade diamanter tot ca 1,30ct ca W/VS-SI, vikt 7,6 g.

Utrop: 5 500 kr

PUNSCHBÄGARE, 8 st , silver, invändigt förgyllda

Utrop: 1 400 kr

KAFFESKEDAR, 6 st, förgyllt silver med emalj, norska, etui

550 kr

Utrop: 600 kr

BÄGARE, 2 st, hamrat silver, vikt ca 80 g, höjd 5,2 cm, etui

300 kr

Utrop: 350 kr

FRUKTKNIVAR, 12 st, silver, C G Hallberg 1916, gravyr " H ", etui

1 000 kr

Utrop: 1 200 kr

LJUSSTAKAR, silver, rokokostil, vikt 608 g, höjd 14 cm, bucklor

850 kr

Utrop: 1 000 kr

TALLRIKAR, 7 st, silver, vikt 2611 g, diameter 25 cm, gravyr " H ", G A B 1920-30 tal

Utrop: 3 800 kr

VAS, silver, invändigt förgylld, vikt 174 g, höjd 21 cm, rysk

700 kr

Utrop: 800 kr

CARMOSÉRING, 14K guld med safir och 10 briljanter ca 0,40 ct, vikt 2,3 g, stl 17 1/4

2 000 kr

Utrop: 2 300 kr

BROSCH/HÄNGE, 14K guld med camé, vikt 11,4 g, finsktillverkad 1950

500 kr

Utrop: 600 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 2 ovala safirer ca 1,10 ctv, (bakstycke saknas)

1 100 kr

Utrop: 700 kr

BROSCH, silver/metall med diamanter, omarbetad, antik

Utrop: 900 kr

ARMBAND, gul metall med granater, längd 18½ cm.

850 kr

Utrop: 700 kr

Accessoarer Glasögon

LORGNETTE i gul metall.

400 kr

Utrop: 500 kr

COLLIER, Bärnsten.

Utrop: 500 kr

BÄGARE, 6 st, silver 5 st Hallberg, 1945 1st HHN 1944, etui

Utrop: 550 kr

KEDJA, 18K guld, fantasilänk, längd 44 cm, vikt 66,4 gr.

Utrop: 5 200 kr

RING, 18K vitguld, odlad pärla 7,4 mm, 14 diamanter ca 0,20 ct totalt, ca W/VS, stl 16 3/4, V=5,3 gr

Utrop: 1 400 kr

KEDJA/HÄNGE i 18K guld med en rund, grön sten, längd 60 cm, vikt 43 gr.

Utrop: 3 000 kr

RING, 14K guld, ametist ca 3,30 ct, 14 åttkantslipade diamanter ca 0,14 ct, W/SI, stl 18

1 100 kr

Utrop: 1 300 kr