Avslutad | Klockor – Lördag 5 februari 2005
Klockor Baume&Mer
BAUME & MERCIER, damur, doublé, manuell, plexiglas, skadad urtavla, originallänk, ca 1960.
JAEGER-LE COULTRE, Memovox, reseväckarur, Cal K911, Serie nr. 2288743, boett nr. 1543198 11074.71, gulmetall/svarteloxerad, manuell, alarm, boett skadad, ca 1965, läderfodral.
Klockor Minerva
MINERVA, Yachting, seglarur, 15 min nedräkning, gravyr, signerad i urverk tavla, boett, ca 1970-tal.
CORTÉBERT, herrur, 18K guld, manuell, plexiglas, skadad urtavla, läderband, ca 1963.
BREITLING, Chronomat, Ref nr. B13048, serie nr. 148916, kronograf, herrur, bicolour, automatisk, safirglas, datum, Rouleauxlänk, viklås, cert, december 1992, box.
LONGINES, Conquest, herrur, stål, quartz, mineralglas, datum, integrerad länk, ca 1992.
10 FICKUR, diverse fickur, cylinderur, 1 stoppur, ankarur, i silver, doublé och vitmetall, vissa skadadade eller defekta..
ROLEX, Oyster Perpetual, Date, Ref nr. 6917, serie nr. 6276658, damur, stål/guld, automatisk, safirglas, datum, Oysterlänk (2004), cert, mars 1981.
CARTIER, VLC, Serie nr. 157451 18, damur, förgyllt silver, quartz, mineralglas, läderband, originalspänne, extra urtavla (svart), ca 1995.