Avslutad | Klockor – Lördag 5 februari 2005
Klockor Ulysse Nardin
ULYSSE NARDIN, damur, doublé, manuell, plexiglas, skadad urtavla, ca 1950, metallänk ej original.
NIVADA, damur, 18K guld, manuell, plexiglas, skadad urtavla, bucklor, ca 1968, länk 18K guld, längd 172 mm.
Klockor Waltham
WALTHAM, Serie nr. 11972815, boett nr. 1635013, fickur, ankarur, doublé, savonett, glas saknas, defekt.
CARTIER, Tank Francaise, Ref nr. 2302/473460CE, herrur, stål, automatisk, safirglas, datum, originallänk, viklås, cert, maj 2004, box.
ROLEX, OP Day-Date, Ref nr. 18078, serie nr. 8981002, herrur, 18K guld, automatisk, safirglas, dag, datum, diamanturtavla, diamantkrans (ej original), Presidentlänk (barked finished), viklås, ca 1986.
Visa varaKlockor Rolex
ROLEX, Cellini, Ref nr. 5109 , serie nr. W027198, damur 18K guld, manuell, safirglas, läderband, originalspänne, ca 1994.
ZENITH, herrur, 18K guld, quartz, safirglas, datum, skadad urtavla, integrerad länk, 2 extra guldbitar, längd 180mm, totalvikt 79 gram, ca 1982.
OMEGA, herrur, cal 351, serie nr. 11789684, guld på stål, hammarautomat, plexiglas, skadad urtavla, ca 1951, länk 18K guld (ej original), längd 195 mm.
OMEGA, Seamaster, Cal 1002, Serie nr. 32034531, Ref nr. 166.091, herrur, stål, automatisk, mineralglas, datum, ca 1971, originallänk + stållänk (ej original), box.
CERTINA, damur, 18K guld, manuell, plexiglas, gravyr, 1970-tal, metallänk ej original.
TITAN, damur, 18K guld, manuell, safirglas, defekt, integrerad länk, längd 176 mm, totalvikt 46,8 gram.