101 - 120 av 462
1...567...24 Gå till

Avslutad | Klockor – Lördag 15 januari 2005

Klubbad för

FICKUR, ankarur, 78 mm, metall, skadad urtavla, ca 1910.

1 300 kr

Utrop: 900 kr

Klockor Doxa

DOXA, Panelur, vitmetall, 8-dagars, plexiglas, liten sekundvisare, skadad urtavla, 1940-tal.

Utrop: 900 kr

Klockor Kronometer Stockholm

KRONOMETER STOCKHOLM, stoppur, vitmetall, mekanisk, 60 sek (100-skala)/30 min.

Utrop: 300 kr

STEGRÄKNARE, vitmetall.

225 kr

Utrop: 250 kr

STEGRÄKNARE, vitmetall.

275 kr

Utrop: 250 kr

ROLEX, Orchid, serie nr. 3870113, damur, 18K guld, manuell, safirglas, integrerad länk, ca 1974.

LONGINES, fickur, Cal. 19.74N, ankarur, 18K guld, serie nr. 4693204, gravyr, buckla, ca 1928, kedja 18K guld.

2 900 kr

Utrop: 3 400 kr

MORMORSUR, cylinderur, 18K guld, bucklor, ca 1890.

700 kr

Utrop: 700 kr

Klockor Elgin

ELGIN, fickur, ca 42 mm, ankarur, 14K guld, savonett, ca 1898.

1 800 kr

Utrop: 2 300 kr

CERTINA, herrur, stål, quartz, mineralglas, datum, läderband, ca 1980-tal.

100 kr

Utrop: 200 kr

CERTINA, herrur, doublé, quartz mineralglas, datum, läderband, ca 1980-tal.

Utrop: 200 kr

CORECT, Sportsman, herrur, stål, manuell, plexiglas, skadad urtavla, läderband, ca 1950-tal.

Utrop: 300 kr

FICKUR, Railway Timekeeper, vitmetall, skadad urtavla, defekt, ca 1910.

325 kr

Utrop: 300 kr

DEVILLE, fickur, Gèneve, fickur, ankarur, 18K guld, nyckel, läderpåse, ca 1890.

900 kr

Utrop: 1 200 kr

FICKUR, En knappskronograf, 78 mm, vitmetall, manuell, mineralglas, 10-dels sekund, 30 minuter, kronografdel går ej, kedja, ca 1950-tal.

1 700 kr

Utrop: 1 800 kr

Klockor Gucci

GUCCI, damur, Ref nr. 7700 L, serie nr. 0016230, stål, quartz, safirglas, datum, originallänk, viklås, cert, maj 2000.

Utrop: 3 900 kr

E. WIBE, fickur, ankarur, silver, går ej, ca 1880.

400 kr

Utrop: 500 kr

OMEGA, Cal. 38.5L.T1, Serie nr. 8542658, Boett nr. 9316550, fickur, stål, skadad urtavla, defekt, ca 1930.

400 kr

Utrop: 500 kr

OMEGA, "Röd Tolva", fickur, ankarur, silver, skadad urtavla, Serie nr. 6651480, ca 1910.

850 kr

Utrop: 600 kr

Klockor LIP

LIP, fickur, ankarur, savonett, 14K guld, ca 1930.

Utrop: 1 900 kr