81 - 100 av 462
1...456...24 Gå till

Avslutad | Klockor – Lördag 15 januari 2005

Klubbad för

SEIKO, herrur, stål, automatisk, plexiglas, dag, datum, metallänk, ej original, ca 1970-tal.

Utrop: 300 kr

MILJONÄR, herrur, stål, automatisk, plexiglas, datum, (ej originallänk), ca 1970.

300 kr

Utrop: 400 kr

Klockor Buren

BUREN, herrur, vitmetall, manuell, plexiglas, liten sekundvisare, skadad urtavla, formverk, läderband, 1940-tal.

Utrop: 700 kr

FOSKA, Cigaretttändare med klocka, manuell, plexi- glas, fodral i vitmetall, ca 1970-tal.

Utrop: 600 kr

ROLEX, Oyster Perpetual, Date, Ref nr. 69173, serie nr. 8539075, damur, stål/guld, automatisk, safirglas (skadat), datum, Jubileelänk, cert, november 1984.

Utrop: 11 000 kr

Klockor Bordsur

WEHRLE, väckarur, vitmetall, mekanisk, manuell, alarm, ca 1940, defekt.

200 kr

Utrop: 400 kr

HEUER, Cal 7710, case nr. 614924, stoppur, aluminium, 10/sekund, 60 minuter, ca 1970 .

275 kr

Utrop: 300 kr

RENOVA, fickur, ankarur, vitmetall, alarm, skadad urtavla, ca 1910.

325 kr

Utrop: 500 kr

J. GLADMAN, Stockholm, Nr 65, Spindelur, silver, skadad urtavla, visare saknas, skadad boett, boett av Fredrik Oskar Ahlström, skadat glas, ca 1771. Kedja i silver av Peter Strömqvist, med nyckel, 1864.

3 500 kr

Utrop: 4 000 kr

ZENTRA, kronograf, Cal. Landeron herrur, vitmetall, manuell, skadad urtavla, ca 1960.

900 kr

Utrop: 900 kr

SUISSE, Damur, stål, manuell, formverk HM&Co, skadad urtavla, metallänk (ej original), ca 1930-tal.

Utrop: 300 kr

Klockor Roamer

ROAMER, Stingray, Cal Valjaux 726, Ref nr. 726-9120.602, kronograf, herrur, stål, manuell, plexiglas, skadad urtavla, sekundräknarvisare saknas, 1970-tal, metallänk (ej original).

3 000 kr

Utrop: 500 kr

Klockor Citizen

CITIZEN, herrur, stål, manuell, plexiglas, originallänk, ca 1970-tal.

100 kr

Utrop: 200 kr

CHONOGRAPH SUISSE, kronograf, herrur, 18K, manuell, plexiglas, skadad urtavla, kronografdel defekt, bucklor, läderband, ca 1950-tal.

950 kr

Utrop: 700 kr

OMEGA, Seamaster Cosmic, herrur, manuell, doublé, plexiglas, skadad urtavla, skadad boett, läderband, ca 1970-tal.

425 kr

Utrop: 400 kr

CERTINA, Argonaut 280, herrur, stål, manuell, plexiglas, datum, skadad urtavla, läderband, ca 1970-tal.

100 kr

Utrop: 200 kr

CERTINA, damur, 18K guld, manuell, plexiglas, skadad urtavla, ca 1958, x-länk 18K guld, längd 152 mm, totalvikt 23,6 gram.

Utrop: 1 600 kr

Klockor Eterna

ETERNA-MATIC, 2000, Centenaire, herrur, 18K guld, automatisk, plexiglas, datum, gravyr, läderband, ca 1968.

1 500 kr

Utrop: 1 500 kr

OMEGA, Seamaster, Cal 501, Serie nr. 15642397, Ref nr. KO 2846 2 SC, herrur, guld på stål, automatisk, plexiglas, skadad urtavla, läderband, ca 1957.

1 400 kr

Utrop: 1 600 kr

OMEGA, Seamaster, herrur, guld på stål, automatisk, plexiglas, skadad urtavla, ca 1959, metallänk ej original.

Utrop: 1 400 kr