261 - 280 av 428
1...131415...22 Gå till
Just nu klubbas Klassiska i Stockholm. Gå in här

Avslutad | Julklapps – Söndag 12 december 2004

Klubbad för

BROSCH, gul metall, camé, 1800-tal, ca 48×80mm 22,8g

800 kr

Utrop: 900 kr

BROSCH, 18K guld, malakit, tillverkad 1870 av Lars Larson & Co i Stockholm, diameter ca 18mm, 3,9g

Utrop: 500 kr

DIVERSE, spänne silver ca 60×40mm. Manschettknappar silver. Örhängen förgyllt silver samt granater skruvstift. Tot 32,3g

Utrop: 300 kr

COLLIER, 18K med 9 briljanter tot. ca 0.60 ct ca W/SI L = 45 cm

Utrop: 4 000 kr

Accessoarer Tändare

TÄNDARE, Dupont, Paris, doublé 20 mikron, nr. 729AGJ

400 kr

Utrop: 500 kr

KEDJA, 18K guld & vitguld, Figaro, längd 44 cm, vikt 49,1 gr.

Utrop: 4 600 kr

6 BÄGARE, silver, invändigt förgyllda, GAB Stockholm 1968, vikt 150g, H=4,2 cm, box

Utrop: 400 kr

6 BÄGARE på fot, silver, 3 st invändigt förgyllda CGH 1955 och 3 st GAB 1965, vikt 370g, H=9 cm

500 kr

Utrop: 600 kr

RING, 18K vituld/guld, 20 st diamanter ca 0,45ct, TW/VS, stl 16 3/4.

Utrop: 4 000 kr

ALLIANSRING, 18K vitguld, 7 briljanter ca 0,42 ctv, ca TW-W (små nagg på rondisten), stl 16 1/4, V=3,2 gr.

Utrop: 3 000 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, briljanter tot ca 1,08 ct TW/VS

17 900 kr

Utrop: 20 500 kr

RING, 18K vitguld med prinsesslipade diamanter 0.42ct, vikt 12.9g, stl 17 3/4mm.

Utrop: 4 500 kr

BROSCH, 18K vitguld med 1 south sea pärla, 12½mm samt diamanter 1.01ct, vikt 5.3g.

Utrop: 11 900 kr

HÄNGE, blomma, 18K guld med rosa turmaliner samt diamanter, vikt 3.4g.

Utrop: 900 kr

HÄNGE, 18K guld med 1 akvamarin, vikt 3.3g.

475 kr

Utrop: 550 kr

MANSCHETTKNAPPAR, 18K guld, vikt 6.3g.

600 kr

Utrop: 600 kr

HÄNGE, 18K guld med 1 rubin samt diamanter, vikt 2.5g.

Utrop: 700 kr

RING, 18K vitguld vikt 12.5g stl. 16 mm

Utrop: 1 800 kr

BROSCH, delfin, 18K vitguld med 1 safir, kalcedon samt diamanter totalt 0.51ct, vikt 9.1g.

Utrop: 3 100 kr

HÄNGE, 18K guld med 1 cz, vikt 1.5g.

300 kr

Utrop: 400 kr