421 - 440 av 462
1...21222324 Gå till

Avslutad | Pant – Onsdag 1 december 2004

Klubbad för

Pantvaror Övrigt

1 Par kandelabrar i brännförgylld brons urnformat skaft på stensockel svängda ljusarmar med palmetter och bladmönster för fem ljus Empirstil

Utrop: 11 000 kr

Pantvaror Övrigt

1 Glasvas Erik Höglund 1671/ 220

Pantvaror Övrigt

1 Porslinsfigurin Staffordshire ca 1850 "flicka med får" smärre skador

400 kr

Utrop: 600 kr

Pantvaror Övrigt

1 Porslinsfigurin Staffordshire ca 1850 "Tom King" Häst buren skarpskytt och rövare i England krackeleringar skador

600 kr

Utrop: 900 kr

Pantvaror Övrigt

1 Par Vägglampetter med kristaller

2 200 kr

Utrop: 2 700 kr

1 Par Cassoletter sockel av kolmårdsmarmor på rund fot Skultuna 110

Utrop: 3 200 kr

Pantvaror Övrigt

1 Vas keramik Jugend blomdekor h. 11 cm viss nagg

500 kr

Utrop: 700 kr

Pantvaror Övrigt

1 Silverdosa med dekor, 1 silverpokal skadad fot gravyr

175 kr

Utrop: 100 kr

Pantvaror Övrigt

1 Ring 18k med två diamanter totalt ca 0,06 ct samt en safir. Vikt 6g

575 kr

Utrop: 650 kr

Pantvaror Övrigt

1 Afton väska Engelskt silver med kedja

450 kr

Utrop: 400 kr

Pantvaror Övrigt

1 Par skålar Kina 1970-tal med innerskålar sk (parfymskålar ?)

350 kr

Utrop: 300 kr

Pantvaror Övrigt

1 Skål Kina 1970-tal

100 kr

Utrop: 200 kr

Pantvaror Övrigt

1 Keramikvas, 1 fat Kina 1900-tal

Utrop: 300 kr

Pantvaror Övrigt

1 Ring med diamant ca 0,40 ct skadad sten 18k. Vikt 7g

1 000 kr

Utrop: 1 300 kr

Pantvaror Övrigt

1 Halskedja manglad, 1 ring med färgad sten. Vikt 11,3g

Utrop: 1 000 kr

Pantvaror Övrigt

4 Tennmuggar sk Sheffield England "Pint"

625 kr

Utrop: 500 kr

Pantvaror Övrigt

4 Tallrikar Kina vissa med nagg

950 kr

Utrop: 1 200 kr

Pantvaror Övrigt

8 Band Historie du monde P.Chevreau år 1717

Utrop: 800 kr

Pantvaror Övrigt

1 Vas Britten Pååg

325 kr

Utrop: 400 kr