121 - 140 av 167
1...6789 Gå till

Avslutad | Moderna – Lördag 15 februari 1997

Klubbad för

STENFIGUR röktopas handskuren rysk

12 000 kr

Utrop: 15 000 kr

Bild saknas

SKÅL, 830 silver, stpl. SIMA Lid.

Utrop: 1 400 kr

Bild saknas

VAS, 830 silver, SIMA Lid

Utrop: 1 400 kr

Bild saknas

DOPPMUGG, 830 silver, stpl. SIMA Lid

Utrop: 700 kr

Bild saknas

DOPPMUGG, 830 silver, SIMA Lid.

Utrop: 700 kr

Bild saknas

WHISKEYBÄGARE, 2 st. 830 silver, SIMA Lidköping, 1996, handgjord inv. förgylld.

Utrop: 1 000 kr

Bild saknas

CARTIER klocka från ca 1920 .fyrkantig agat, samt urtavla av guld med diamantvisare

Utrop: 39 000 kr

Bild saknas

WHISKEYBÄGARE, 2 st. 830 silver, SIMA Lidköping, 1996, handgjord inv förgylld.

Utrop: 1 000 kr

Bild saknas

WHISKEYBÄGARE, 2 st. 830 silver, SIMA Lidköping, handgjord inv förgylld

Utrop: 1 000 kr

Bild saknas

SNAPSBÄGARE, 2 st. 830 silver, stpl. SIMA Lidköping, handgjord, 1996, inv förgylld.

Utrop: 900 kr

Klockor Bordsur

BORDSUR, i utskuren jade, onyxfot med inläggningar, visare och siffror besatta med diamanter,safier,urverk Vacheron & Constantin, 1928.

Utrop: 520 000 kr

Bild saknas

SNAPSBÄGARE, 2 st. 830 silver, stpl. SIMA Lidköping, 1996,handgjord, inv. förgylld.

Utrop: 900 kr

Bild saknas

Utrop: 1 400 kr

Bild saknas

SNAPSBÄGARE, 2 st. 830 silver, stpl. SIMA Lidköping, 1996, handgjord, inv förgylld.

Utrop: 900 kr

Bild saknas

LJUSSTAKAR, 925 sterlingsilver, 1 par.

Utrop: 2 800 kr

Bild saknas

SILVERCOLLIER Karlheinz Sauer ca 1990 handgjord 218g

1 700 kr

Utrop: 1 600 kr

Bild saknas

BRILJANTVÅG

800 kr

Utrop: 1 200 kr

Bild saknas

SKÅL, 925 sterlingsilver, 1960-tal, Gus Jonson

Utrop: 1 000 kr

RING, 18K vitguld, briljant, 2.30 ct. TCape/VS1 vikt 5,0 g

Bild saknas

ÖRHÄANGEN, 18K vitguld, 2 gammalsl. diamanter, ca. 2.71 ct. CR-TCape/P1

Utrop: 28 000 kr