101 - 120 av 167
1...567...9 Gå till

Avslutad | Moderna – Lördag 15 februari 1997

Klubbad för
Bild saknas

ARMRING, elfenben.

300 kr

Utrop: 400 kr

Bild saknas

SKÅLAR;2 ST., par, silver, Sthllm. 1929.

Utrop: 850 kr

Bild saknas

ARMRING, 925 sterlinsilver, Giertta, vikt 31,0 g

Utrop: 800 kr

Bild saknas

ARMRING, 925 sterlingsilver, Giertta, vikt 32,0 g

Utrop: 800 kr

Bild saknas

MANSCHETTKNAPPAR, med trä, 925 sterling silver, Giertta, 27,0 g

Utrop: 600 kr

Bild saknas

Glas Vaser

ORREFORS, vas

Utrop: 600 kr

Bild saknas

COLLIER, pärlor, silverlås

Utrop: 1 300 kr

Bild saknas

GLASÖGON, CARTIER, 55/20 förgylld, 025076, med fönsterglas

Utrop: 2 000 kr

Bild saknas

CIGARETT-ETUI, 830 silver, vikt 253 g

Utrop: 850 kr

Bild saknas

GRÄDDKANNA, SOCKER- SKÅL, Sam Carlsson, Sävsjö 1969.

Utrop: 850 kr

Bild saknas

LJUSTAKAR, 2 st., cylinderform, 925 sterlingsilver, Torbjörn Haugen 1992, handgj.

Utrop: 2 400 kr

SKOPA, 925 sterlingsilver, handgjord, Torbjörn Haugen 1991.

Utrop: 2 000 kr

Bild saknas

VAS, sign. Paul Kedelv, Flygfors, år 1950-tal, modell "Coquille".

Utrop: 1 500 kr

SKOPA, 925 sterlingsilver, (med hål i skaft) handgj. T. Haugen 1991.

Utrop: 1 400 kr

SKED, 925 sterlingsilver, handgj. Torbjörn Haugen, 1991.

Utrop: 1 400 kr

SKEDAR, 8 st. 925 sterlingsilver, handgjord, Torbjörn Haugen.

Utrop: 1 900 kr

Bild saknas

MARMELADSSKED, 925 sterlingsilver, handgjord, Torbjörn Haugen 1991.

Utrop: 450 kr

Bild saknas

SERVETTRINGAR, 4 st. 925 sterlingsilver, handgjord, Torbjörn Haugen, 1992.

Utrop: 1 400 kr

LJUSSTAKAR, 925 sterlingsilver, 1 par. H= 17.5 cm.

Utrop: 2 600 kr

Bild saknas

VAS bergskristall med silver och briljanter rysk

Utrop: 24 000 kr