321 - 340 av 372
1...16171819 Gå till

Avslutad | Pant – Onsdag 6 oktober 2004

Klubbad för

1 Multipel Jan Håfström "Skogsaltare" (d)

Utrop: 2 000 kr

1 Litografi oramad Ulf Wahlberg "ansikten" (d)

Utrop: 800 kr

1 Litografi oramad Lars Hillersberg "Bröderna Victor" (d)

Utrop: 900 kr

1 Litografi oramad Alf Linder "Det ljusnar" (d)

Utrop: 800 kr

2 Akvareller uppfodrade på kartong Alf Linder (d)

Utrop: 1 300 kr

Pantvaror Övrigt

Salladsbestick, bägare, bägare med lock, askfat med dufvor tenn, 1 ljussax metall

Utrop: 400 kr

1 Par ljusstakar av trä empire-stil förgyllda palmetter tredelad fot troligen Italien

Utrop: 2 000 kr

Pantvaror Övrigt

1 Par bordslampor keramik med skärmar

Utrop: 1 500 kr

Pantvaror Övrigt

1 Keramikurna

300 kr

Utrop: 500 kr

Pantvaror Övrigt

1 Par Vaser Majolika Rörstrand sent 1800-tal skador

600 kr

Utrop: 1 000 kr

Pantvaror Övrigt

1 Serveringsbricka keramik med blomstermönster rund metallram med hänklar Rörstrand

500 kr

Utrop: 500 kr

Pantvaror Övrigt

2 Figuriner flintgods bemålade England 1800-tal "positiv halare, servitris"

Pantvaror Övrigt

1 Figurin flintgods bemålad England 1800-tal"pojke sittande på stubbe med åsna"

Pantvaror Övrigt

1 Figurin flintgods bemålad England 1800-tal skador i målningen "Fjöjtist med nothållerska"

Pantvaror Övrigt

1 Dryckeskanna keramik fajans med tennlock

2 700 kr

Utrop: 3 000 kr

Pantvaror Övrigt

1 Kanna keramik fajans nagg sk

1 600 kr

Utrop: 1 700 kr

Pantvaror Övrigt

1 Ring 14k med opal 7,1 gram. Vikt 7,1g

2 200 kr

Utrop: 700 kr

Pantvaror Övrigt

1 Halskedja med två berlocker 14k 1,7 gram. Vikt 1,7g

Utrop: 125 kr

Pantvaror Övrigt

1 Armbandsur utan armband Girard Perreguax 14k def.

950 kr

Utrop: 300 kr

Pantvaror Övrigt

1 Vas Bavaria

75 kr

Utrop: 100 kr