301 - 320 av 372
1...151617...19 Gå till

Avslutad | Pant – Onsdag 6 oktober 2004

Klubbad för

1 Tavla olja kyrkby 29 x 40 skadad ram konstnär okänd

Utrop: 1 500 kr

1 Ikon med ram

Utrop: 800 kr

1 Silverbägare med gravyrer år 1948 Råström

200 kr

Utrop: 300 kr

1 Tavla olja glasmålning skador sign S.C

Utrop: 700 kr

1 Tavla antik olja skador okänd

400 kr

Utrop: 1 200 kr

1 Tavla Einar Nerman akv. diam. 11 cm "Hus i snö" (d)

2 200 kr

Utrop: 1 600 kr

2 st Miniatyrporträtt varav en signerad Salomon Hofling 1807 akvarell 6x4,5 cm

2 000 kr

Utrop: 2 800 kr

1 Tavla Alfred Wahlberg olja 32x45 Strandbild Le Havre 1868

Utrop: 70 000 kr

1 Glastavla/Monica Backström Kosta Boda "solnedgång" (d)

1 300 kr

Utrop: 900 kr

3 st Porslinsfigurer Royal Copenhagen "Möss"

600 kr

Utrop: 300 kr

3 Färg litografier 99/250 Kjartan Slettemark i mapp (d)

Utrop: 6 500 kr

1 Tavla Okänd konstnär olja 71x91 "Hundar"

4 000 kr

Utrop: 6 000 kr

1 Tavla Gottfrid Kallstenius-25 olja 75x100cm "sjölandskap med tallar" (d)

11 300 kr

Utrop: 8 500 kr

1 Tavla Pål-Nils Nilsson fotograi 70 x 100 1976 "Renskiljning" (d)

Utrop: 10 000 kr

1 BokGeorg Oddner "genomresa"

600 kr

Utrop: 900 kr

11 konstblad Kjartan Slettemark "NIXON" (d)

Utrop: 30 000 kr

1 Konstblad Kjartan Slettemark (d)

Utrop: 3 500 kr