1 Ring 18k vg med diam tot ca 0,80ct stl.18. Vikt 4,59g
Utrop: 4 700 kr
1 Ring 18k med dia ca 0,01ct stl.16,5. Vikt 1,7g
Utrop: 150 kr
1 Armband 14k 18cm med diam tot ca 0,90ct. Vikt 7g
Utrop: 2 000 kr
1 Kedja 18k dosserad bismark 46cm. Vikt 11g
Utrop: 950 kr
2 Ljusstakar i silver
18 Förgyllda kaffeskedar i silver år 1891 med etui
Utrop: 900 kr
12 Kaffeskedar i silver Rosenholm i etui
Utrop: 1 000 kr
6 Uppläggningsgafflar silver i etui
Utrop: 450 kr
5 Matskedar i silver. Vikt 353,5g
Utrop: 700 kr
2 Matskedar i silver år 1885. Vikt 93,7g
Utrop: 200 kr
4 Skedar i silver (olika mod). Vikt 213,7g
Utrop: 300 kr
2 Servettringar i silver (skador,gravyr). Vikt 25g
Utrop: 50 kr
2 Gafflar i silver, 1 Gaffel i nysilver (olika storlekar)
Utrop: 100 kr
1 Par Vägglampetter med kristaller
Utrop: 500 kr
1 Hänge 18k med diam tot ca 0,54ct. Vikt 2,6g
12 Knivar, 12 Gafflar med pärlemo i schatull
12 Tårtgafflar "rosen", 12 Kaffeskedar "rosen" i silver
12 Mockaskedar i silver "rosen"
12 Kaffeskedar i silver
1 Ströare Michelsen 1921. Vikt 268,39g
Onsdag 6 okt 2004
Förfallna panter / ABV Storgatan
Klubbauktion
Klubbas i Stockholm