Avslutad | Klockor – Lördag 10 juli 2004
OMEGA, Speedmaster, Professional, Serie nr. 77113157, PIC nr. 3570.50.00, kronograf, herrur, stål, manuell, plexiglas, originallänk, viklås, cert, oktober 2003, box.
TISSOT, Seastar, herrur, 18K guld, quartz, plexiglas, datum, gravyr, ca 1992, länk 18K guld, längd 211-219 mm, box.
CERTINA, damur, 18K vitguld, quartz, safirglas, briljantkrans, skadad urtavla, går ej, integrerad länk, längd 171-177 mm.
Klockor Bulova
BULOVA, herrur, doublé, manuell, mineralglas, liten sekundvisare, ca 1950, metallänk.
ROLEX, Oyster Perpetual, Datejust, Ref nr. 16013, serie nr. 8513720, herrur, stål/guld, automatisk, plexiglas, datum, Jubileelänk, cert augusti 1984, box.
OMEGA, damur, cal 483, serie nr. 18375215, 18K guld, manuell, safirglas, gravyr, integrerad länk, längd 172-177 mm, ca 1964.
Klockor Eterna
ETERNA-MATIC, herrur, guld på stål, automatisk, plexiglas, datum, läderband, ca 1962.
HENRI GRANDJEAN & CIE, fickur, Serie nr 701894, ankarur, 14K guld, savonett, bucklor, går ej, glas trasigt, skadad urtavla, 1930-tal, kedja gulmetall.
IWC, damur, cal 431, serie nr. 1570322, boett nr. 1589903, 18K guld, manuell, plexiglas, skadad urtavla, gravyr, läderband, ca 1961.
TISSOT, damur, 18K guld, manuell, plexiglas, integrerad länk, totalvikt 41,0 gram, ca 1966.
NIVADA, damur, 18K guld, manuell, plexiglas, integrerad länk (doublé), ej original, längd 155-160 mm.
BREITLING, Colt Oceane, Ref nr. A57350, serie nr. 241901, damur, stål, quartz, safirglas, datum, Fighterlänk, extra länkbitar, cert, sept 2001, box.
CERTINA, DS, herrur, bicolour, quartz, safirglas, dag, datum, månad, månfas, skadad axel, går ej, läderband, ca 1990.
ROLEX, Oyster Perpetual, Datejust, Ref nr. 16013F, serie nr. 5878569, herrur, stål/guld, automatisk, plexiglas (skadat), datum, Jubileelänk, cert, augusti 1981, box.
FRED, herrur, 18K guld, manuell, mineralglas (skadat), x-tra glas medföljer, läderband, cert, juni 1973, etui.