Avslutad | Klockor – Lördag 10 juli 2004
ROLEX, Oyster Speedking, Precision, Ref nr. 6220, serie nr. , midsize, 29 mm, stål/guld, manuell, plexiglas, gravyr, läderband, 1950-tal.
Visa varaKlockor Övriga klockor
CROTON, Aquamatic, herrur, 18K guld, automatisk, plexiglas, ca 1957, metallänk ej original.
OMEGA, Constellation, herrur, stål, quartz, plexiglas, dag, datum, läderband, ca 1980.
OMEGA, herrur, cal 620, Ref nr. 111 024, serie nr. 23427559, stål, manuell, plexiglas, defekt boett, läderband, ca 1967.
LONGINES, Conquest, herrur, titan/doublé, quartz, safirglas, datum, skadad urtavla, integrerad länk, ca 1991.
ORIENT, herrur, stål, automatisk, plexiglas, dag, datum, månad, skadad urtavla, går ej, ca 1969, länk ej original.
OMEGA, damur, cal 485, serie nr. 28606778, 18K vitguld, manuell, safirglas, integrerad länk, längd 157-162 mm, totalvikt 27,7 gram, ca 1970.
FICKUR, ankarur, manuell, 14K guld, savonett, bucklor, ca 1930, kedja i gulmetall, etui.
Klockor Movado
MOVADO, Cronometre, Süreté, Ref nr. 5415, Serie nr. 19585, hängur, 32 mm, 18K guld, manuell, plexiglas, gravyr, skadad urtavla, ca 1960.
VIKING, Cal 527, fickur, ankarur, 14K guld, savonett, bucklor, gravyr, skadad urtavla, ca 1939, box.
OMEGA, Seamaster, herrur, guld på stål, manuell, plexiglas, gravyr, läderband, ca 1962.