Avslutad | Klockor – Lördag 10 juli 2004
LONGINES, Dolce Vita, Ref nr. L5 655 4, serie nr. 28764893, herrur, stål, quartz, safirglas, liten sekundvisare, originallänk, viklås, ca 2002, box.
ROLEX, Submariner, Ref nr. 16613, serie nr. A643841, herrur, stål/guld, automatisk, safirglas, datum, Oysterlänk, cert, mars 2000, box.
CANDINO, damur, 18K guld, manuell, plexiglas, ca 1965, länk 18K guld, längd 170-173 mm.
OMEGA, damur, 18K vitguld, manuell, safirglas, 4 st. diamanter på urtavlan, ca 1968, länk 18K vitguld ej original, box.
SEIKO, Ref nr. SKX031K2, Cal 7S26, herrur, stål, automatisk, hardlexglas, dag, datum, originalarmband, viklås, oanvänd, ca 2004.
SEIKO, Ref nr. SKX009K, Cal 7S26, herrur, stål, automatisk, hardlexglas, dag, datum, gummiband, oanvänd, ca 2004.
ROLEX, Orchid, cal 1400, Ref nr. 2672, serie nr. 3873823, damur, 18K guld, manuell, safirglas, läderband, originalspänne doublé, ca 1975.
ROLEX, Submariner, Ref nr. 16800, Serie nr. 8988018, herrur, stål, automatisk, safirglas, datum, Oysterlänk, viklås, cert, juni 1986, box.
OMEGA, Seamaster, herrur, Cal 332, Serie nr. 12254780, Ref nr. CK 2493, Boett nr. 2493-8, stål, hammarautomat, plexiglas, liten sekundvisare, skadad urtavla, läderband, ca 1951.
OMEGA, damur, Cal 483, Serie nr. 19173201, 18K guld, manuell, safirglas, integrerad länk, längd 155-160 mm, totalvikt 43 gram, ca 1964.
TAVANNES, damur, 18K guld, manuell, plexiglas, skadad urtavla, formverk, integrerad länk, ca 1950.
MORMORSUR, cylinderur, 14K guld, savonett, bucklor, går ej, glas saknas, minutvisare saknas, skadad urtavla, bakboett med fågelmotiv, ca 1895.
Klockor Gucci
GUCCI, Ref nr.1500 L, Serie nr. 0987211, damur, stål, quartz, safirglas, pärlemorurtavla, originallänk, box.
Klockor Sector
SECTOR, ADV 2500, damur, bicolour, quartz, mineralglas (repigt), datum, läderband, ca 2000, etui.
ROLEX, Oyster, serie nr. 53591, midsize 29 mm, stål/guld, manuell, plexiglas, (renoverad urtavla), (bakboett skadad), läderband, 1940-tal.