Avslutad | Klockor – Lördag 10 juli 2004
JAEGER-LE COULTRE, Kryos, Ref nr. 305.5.06, serie nr. 1649248, herrur, stål/guld, quartz, safirglas, datum, integrerad länk, viklås, ca 1985.
ROLEX, Oyster Perpetual, Datejust, Ref nr. 16030, serie nr. R675428, herrur, stål, automatisk, safirglas, datum, Oysterlänk, ca 1988.
Klockor Chopard
L.U.C, fickur, ankarur, 14K guld, savonett, bucklor, skadad boett, monogram, gravyr, ca 1910.
OMEGA, Speedmaster, cal 1863, Ref nr. 3572.50.00, serie nr. 48370712, kronograf (nollställer ej), herrur, stål, manuell, plexiglas, safirglasbaksida, originallänk, ca 1994.
Klockor Citizen
CITIZEN, Aqualand, herrur, svarteloxerad, quartz, analog/digital, djupmätare, plastband, ca 1998.
Klockor Girard-Perregaux
GIRARD-PERREGAUX, herrur, 30 mm, cal 731-484, Ref nr. 758 OJ, serie nr. 33329, 18K guld, quartz, safirglas, datum, defekt, integrerad länk, viklås, totalvikt 110,2 gram, ca 1980.
ROBERGÉ, herrur, 18K gul/vitguld, quartz, safirglas, originallänk, längd 203 mm, totalvikt 144,8 gram, ca 1990, box.
Klockor Oris
TEMPORIS, kronograf, herrur, 18K guld, manuell, plexiglas, skadad urtavla, läderband, 1950-tal.
ROLEX, Oyster Perpetual, Ref nr. 68274, serie nr. U334688, midsize, stål/vitguld, automatisk, safirglas (skadat), datum, Oysterlänk, ca 1998, box.
FICKUR, ankarur, 18K guld, savonett, glas saknas, gravyr, ca 1921, kedja 18K guld (vikt 19,9 gram), box.
HERRUR, 14K guld, manuell, plexiglas, liten sekundvisare, går ej, gravyr, 1940-tal, metallänk ej original.
DITIS, herrur, 14K guld, manuell, plexiglas (skadat), liten sekundvisare, gravyr, ca 1950, metallänk ej original.
TISSOT, damur, 14K guld, manuell, plexiglas, länk 18K guld, längd 185 mm, vikt 20,3 gram, ca 1960.
ROLEX, Oyster Perpetual, Date, Ref nr. 15200, serie nr. E817340, herrur, stål, automatisk, safirglas, datum, Jubileelänk, ca 1991, box.