Avslutad | Klockor – Lördag 10 juli 2004
TISSOT, damur, stål, manuell, plexiglas, sekundvisare saknas, ca 1955, metallänk ej original.
Klockor Citizen
CITIZEN, damur, gulmetall, automatisk, mineralglas, dag, datum, ca 1970, metallänk ej original.
CITY, damur, gulmetall, manuell, plexiglas (skadat), liten sekundvisare, 1970-tal, metallänk ej original.
M.J. TOBIAS, Liverpool, fickur, cylinderur, silver, skadad urtavla, ca 1840, kedja, nyckel.
Klockor Oris
ORIS, BC3, Ref nr. 635 7500 41 64 LS, herrur, stål, automatisk, safirglas, dag, datum, glasbaksida, läderband, originalspänne + viklås, ca 2002, box.
FICKUR, ankarur, 18K guld, savonett, monogram, ca 1915, kedja 18K guld, vikt 41 gram, längd 260 mm, box.
OMEGA, damur, stål, manuell, safirglas, skadad urtavla, gravyr, ca 1963, metallänk ej original.
OMEGA, fickur, cal 38.5L. T1, serie nr. 8912889, ankarur, stål, skadad urtavla, ca 1939.
TAG HEUER, S/el, Ref nr. WG5214P0, serie nr. 90033, herrur, stål, automatisk, safirglas, datum, integrerad länk (x-tra länkbitar), viklås, ca 1998, box.
Klockor Eterna
ETERNA-MATIC, Sahida, damur, 18K guld, automatisk, safirglas, skadad urtavla, ca 1965, länk 18K guld, längd 157 mm, totalvikt 77,7 gram.
OMEGA, Genève, herrur, doublé, automatisk, plexiglas, datum, ca 1975, metallänk ej original.
ZENITH, fickur, ankarur, 14K guld, serie nr. 1789507, bucklor, monogram, ca 1915, kedja gulmetall.
TOBIAS, fickur, ankarur, silver, skadad urtavla, bucklor, ca 1880, nyckel, kedja gulmetall.
ZENITH, fickur, serie nr. 2410468, ankarur, silver, skadad urtavla, ca 1915, kedja gulmetall.
FICKUR, ankarur, stål, dag, datum, månad, månfas, skadad urtavla, visare fastnar i varandra, ca 1915.