401 - 420 av 555
1...202122...28 Gå till

Avslutad | Pant – Lördag 15 maj 2004

Klubbad för

2 Konstblad vissa dedikerade Peter Dahl (d)

2 200 kr

Utrop: 3 000 kr

Utrop: 3 000 kr

7 Konstblad vissa dedikerade Peter Dahl samma motiv (d)

Utrop: 6 000 kr

1 Tavla Lage Lindell olja landskap 49x64 cm (d)

Utrop: 13 000 kr

1 Tavla blandteknik Olle BonniŠr 33x49 cm (d)

Utrop: 13 000 kr

1 Tavla krita Stellan Mörner 32x49 (d)

Utrop: 12 000 kr

1 Tavla krita Carl Henning Pedersen "Fiskere" år 1946 sign a tergo (d)

Utrop: 25 000 kr

1 Tavla krita Carl Henning Pedersen "Den hemlighetsfulle sang" 28x39 år 1946 sign a tergo (d)

Utrop: 20 000 kr

1 Tavla olja Axel Nilsson "Mogna sädesfält Knäbäck" 1955 33x46 cm (d)

Utrop: 10 000 kr

1 Tavla olja Hans Wigert 55x54 sign a tergo "Tjärdalen hembygdsfesten Grundsunda" (d)

1 Tavla Pierre Olofsson krita 25x43 cm (d)

Utrop: 14 000 kr

1 Tavla Stefan Johansson olja-1992 21x25 cm (d)

Utrop: 4 000 kr

1 Tavla olja "madonna" 14X10cm skador

1 500 kr

Utrop: 1 700 kr

1 Tavla Henry Unger akv 33x23 (d)

400 kr

Utrop: 600 kr

1 Tavla litografi 69/100 Axel Knipschild

1 000 kr

Utrop: 1 200 kr

1 Tavla litografi 14/100 Axel Knipschild

1 200 kr

Utrop: 1 000 kr

1 Fotografi i ram Lennart af Petersens 21x29 (d)

Utrop: 6 500 kr

1 Fotografi i ram Lennart af Petersens 29x29 (d)

Utrop: 7 500 kr

1 Fotografi i ram sign och dedikerad på baksidan av fotot Lars Thunbjörk 19x28 cm (d)

Utrop: 6 500 kr

1 Fotografi i ram sign och dedikerad på baksidan av fotot Lars Thunbjörk 20x31 cm (d)

Utrop: 7 500 kr