1 painting Nils Nixon -46 oil "hets" 46x38 cm (d). No shipping!
Estimated: 7 000 kr
1 painting färglagda teckningar diptyk Kardemumma (blekta) (d)
Estimated: 700 kr
1 Teckning by Kar de mumma-73 något blekt (d)
Estimated: 350 kr
1 painting Höken 49 x 71 oil "Clown" (d)
Estimated: 300 kr
1 painting kopia efter Jean Baptiste Huet oil 29x40 cm "vid bondgården"
Estimated: 5 000 kr
1 painting etching provtryck 194/250 Dali (d)
Estimated: 800 kr
1 painting makrofotografi Lennart Bernadotte 31/100 (d)
1 painting Margareta Rehnberg "ansikte" 26x20 cm watercolour (d)
Estimated: 500 kr
1 wristwatch Zentime 18K imperfect 18K with leatherstrap
Estimated: 900 kr
1 wristwatch Tissot PR50 with spare links and case
Estimated: 450 kr
1 tie-pin silver
Estimated: 50 kr
1 painting, lithograph Eva Ljungdahl "Landskap" nr:151/180 24x35 (d)
1 painting, lithograph K-G Nilson 92/200 1978 49X107 ramad (d)
Estimated: 1 200 kr
1 painting, lithograph "Meloner" 48X55 Phillip von Schantz (ej ram) (d)
Estimated: 2 200 kr
1 painting, lithograph Phillip von Schantz "röda vinbär" 62x50cm 141/150 (ej ram) (d)
Estimated: 3 500 kr
12 fruitknives metal with pälemoskaft and case
1 Teckning signed Ernst Küsel in frame, 28x37cm
Estimated: 400 kr
1 Teckning osignerad Ernst KÜSELenligt uppgift in frame, 28x37cm
1 painting, oil Eva Bève "Venedig" 34x47cm ramad (d)
Estimated: 2 000 kr
Pawn
Thursday 20 Nov 2008
Pawns / Pantbanken Sverige Storgatan
Realtime auction
Online