Closed | Pawn – Thursday 11 September 2008
Pawnitems Miscellaneous
1 Bok Chan Parker/Francis Paudras "To bird with love" year 1981 1:a upplagan needs limmas in ryggen
Pawnitems Miscellaneous
1 Bok Eduard Fuchs "Die juden in der karikatur" year 1921 1:a upplagan behov by limmning
Pawnitems Miscellaneous
1 figure Staffordshire "häst and pojke" 1800-talets början h. 24 cm
Ceased
Go to itemPawnitems Miscellaneous
1 pair flintgodsfiguriner Staffordshire "pojke and flicka" 1800-talets mitt h 18cm
Ceased
1 Flintgodsfigurin Staffordshire 1900s skador in bemålning
Ceased
1 carpet "Karistan" Rumänien handknuten, ylle lugg, bomulls varp, (ställvis sliten) 249X350cm
Pawnitems Miscellaneous
1 Fåtölj Barcelona design Mie van de Rohe för Knoll International with tillhörande fotpall bägge märk