CANCELLED
1 Skepps sculpture in ram skador
Estimated: 4 000 kr
1 painting Karl-Axel Pehrsson oil 54x67 "Grodmatta" (d)
Estimated: 17 000 kr
1 painting Gunnar Brusewitz oil oramad "jakt" 81x116 cm (d)
1 painting acrylic on pannå Nils Kölare "Svenskt landskap nr 6" 70x70 (d)
Estimated: 9 000 kr
1 painting engraving efter jean baptiste greuze gravör J.J Flipart 64x55cm
Estimated: 2 500 kr
1 painting Martin Engström oil 80x64 (d)
Estimated: 3 500 kr
Estimated: 3 000 kr
1 kopparstick"fredsfördraget Sweden Denmark 1660" 41 x 31
Estimated: 650 kr
18 litografier Sture Johannesson (d)
Estimated: 6 500 kr
Pawn
Wednesday 1 Dec 2004
Pawns / ABV Storgatan
Hammer auction
Hammer auction in Stockholm