Glasskål Åfors
Estimated: 2 100 kr
1 pair silverplated mässingstakar(slitage) ca:25 cm
Estimated: 2 400 kr
1 Altarljusstake in brass s.nr.3388
Estimated: 1 500 kr
genuine carpet 150x90 cm
Estimated: 400 kr
"Tavla oil Hans Erik Eriksson 61x80 ""Strömmen"" (d)"
Estimated: 1 100 kr
"Litografi Peter Dahl 150 ex""konst"",unikt ex(d)"
Estimated: 4 500 kr
"Tavla Maurice Moberg oil 62x77 ""Landskap"" (d)"
Estimated: 800 kr
"Tavla Maurice Moberg oil 47x45 cm ""parkpromenad"" (d)"
Estimated: 900 kr
"etsning Axel Fridell""före ovädret"""
Estimated: 1 000 kr
"Etsning Axel Fridell ""Ninette"""
7 etsningar with dikter Jorgen Boberg/Knud Holten in mapp
1 konstblad Oscar Reutersvärd (19593)
Estimated: 500 kr
"Kopparstick kolorerat in ram R.Dodd 1798 ""Sjöslag"" (d)"
Estimated: 3 300 kr
1 pair bordslyster with kristaller on marmorsockel
Estimated: 1 800 kr
"Figurin by stengods Royal Copenhagen Knud Kyhn ""Katt"" hxl. 20x24cm"
Estimated: 3 000 kr
Bordslyster för five ljus with glasprismor
Estimated: 2 000 kr
carpet Täbris 9m2 ull/silke on bommul/silkevarp
Estimated: 13 000 kr
Dvd Hemmabio Sony DAV-S300 without loudspeaker with Fjk. and manual
Estimated: 600 kr
1 Trombon Conn 88H with case Värderingsintyg Windcorp 12kkr
Estimated: 8 000 kr
Elbas Custom 48 New York city
Estimated: 7 500 kr
Pawn special
Saturday 18 Sep 2004
Unsold pawn goods
Hammer auction
Hammer auction in Stockholm