21 - 40 av 558
123...28 Gå till

Realtidsauktion | Lilla Smycken – Torsdag 23 maj

Aktuell budnivå

Ädelstenar Safirer

8 GRÖNA SAFIRER, ovalslipade, 4,79 ctv, 5,2x4,3 - 5,5x4,5 mm, nagg.

Inga bud

Utrop: 500 kr

Lägg bud

Ädelstenar Safirer

GUL OCH BLÅ SAFIR, ovalslipade, 2,01 ctv (1,41 + 0,60), 6,7x5,4x4,5 mm, 5,2x4,3x3,0 mm, nagg.

700 kr

Utrop: 350 kr

Lägg bud

HÄNGE/BROSCH, silver, glas, Bertil Cederling, Hedemora 1970, mått 39 x37 mm, vikt 12,5 g.

250 kr

Utrop: 300 kr

Lägg bud

DRÄKTBROSCH, silver, höjd 82 mm, vikt 26,0 g.

550 kr

Utrop: 450 kr

Lägg bud

PÄRLCOLLIER, odlade sötvattenspärlor, lås i 14K guld, längd 60 cm, knutet, vikt 38,4 g.

Inga bud

Utrop: 1 100 kr

Lägg bud

ANTON MICHELSEN, brosch, löv, sterlingsilver, signerad Engel, Stockholm 1953, mått 35x80 mm, vikt 12,3 g.

Inga bud

Utrop: 550 kr

Lägg bud

ÖRHÄNGEN, 18K guld, turkoser, stift, vikt 2,5 g.

Inga bud

Utrop: 1 400 kr

Lägg bud

RING, 18K vitguld, briljantslipade och åttkantslipade diamanter 0,15 ctv enligt gravyr, stl 16,75 mm, vikt 2,0 g.

Inga bud

Utrop: 1 400 kr

Lägg bud

ALLIANSRINGAR, 2 st, 18K guld, safirer och rubiner, stl 17 mm, vikt 2,5 g.

2 000 kr

Utrop: 1 700 kr

Lägg bud

KALEVALA, collier, brons, längd kedja 60 cm, vikt 72,3 g.

Inga bud

Utrop: 350 kr

Lägg bud

ÖRHÄNGEN, 14K guld, höjd 9 mm, vikt 1,4 g, huggies.

1 000 kr

Utrop: 950 kr

Lägg bud

ARMRING, sterlingsilver, replika av antikt smycke, vikt 58,1 g.

600 kr

Utrop: 700 kr

Lägg bud

BROSCH, fjäril, förgyllt silver, svart emalj, mått 81x43 mm, vikt 28 g, slitage.

375 kr

Utrop: 350 kr

Lägg bud

BROSCH, fjäril, förgyllt silver, blå emalj, mått 52x27 mm, vikt 10,2 g.

425 kr

Utrop: 350 kr

Lägg bud

BROSCH, silver, Dahlgren & Co, Malmö, höjd 60 mm, vikt 9,6 g.

Inga bud

Utrop: 350 kr

Lägg bud

MANSCHETTKNAPPAR, silver, Lantz, ca 25×12 mm, 1975, vikt 21,0 g, dekoren kan tolkas som "JO".

Inga bud

Utrop: 350 kr

Lägg bud

RING, 14K vitguld, turmalin, briljanter ca 0,22 ctv, stl 16,75 mm, små nagg på turmalinen, briljanter har nagg på kuletten, turmalinen rör sig i fattningen, vikt 4,7g

Inga bud

Utrop: 5 000 kr

Lägg bud

RING, 18K vitguld, odlad pärla, briljantslipade diamanter ca 0,15 ctv, ca TW/VS-SI, stl 17,5 mm, vikt 3,1 g.

Inga bud

Utrop: 2 800 kr

Lägg bud

RING, 18K vitguld, safirer, åttkantslipade diamanter, stl 18 mm, vikt 2,6 g.

Inga bud

Utrop: 2 200 kr

Lägg bud

RING, 18K vitguld, briljantslipade diamanter ca 0,30 ctv, ca W/VS, stl 17,75 mm, vikt 5,0 g.

Inga bud

Utrop: 3 900 kr

Lägg bud