1 - 20 av 466
123...24 Gå till

Realtidsauktion | Lilla Smycken – Torsdag 23 maj

Aktuell budnivå

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, hjärtan, 6 briljantslipade diamanter ca 0,12 ctv, ca TW-W/VS, stift, mått 4,5 x 4,0 mm, vikt 1,7 g.

Inga bud

Utrop: 3 300 kr

Lägg bud

RING, sterlingsilver glimmerskiffer, Finland 1970, stl 18,5 mm, vikt 17,2 g

Inga bud

Utrop: 550 kr

Lägg bud

ENSTENSRING, 18K guld, briljantslipad diamant 0,30 ct enligt gravyr, ca TW/P, stl 17,25+ mm, vikt 2,1 g, naggad kulett.

1 800 kr

Utrop: 2 000 kr

Lägg bud

ENSTENSRING, 18K guld, briljantslipad diamant ca 0,20 ct, brun ton/SI-P, stl 17+ mm, vikt 2,5 g.

Inga bud

Utrop: 2 800 kr

Lägg bud

ENGELBERT, armring, 18K guld, 2 odlade pärlor, öppningsbar, design Stigbert, Stockholm 1967, 17,5 cm, vikt 8,8 g.

Inga bud

Utrop: 6 000 kr

Lägg bud

COLLIER, 18K guld, droppslipad mörkblå safir, åttkantslipad diamant, höjd på hänget 2,7 cm, längd på kedjan 42/45 cm, vikt 2,8 g.

Inga bud

Utrop: 2 700 kr

Lägg bud

RING, 18K vitguld, gammalslipad diamant ca 0,27 ct, ca TW(G)/VS, stl 17 mm, vikt 9,0 g.

Inga bud

Utrop: 7 400 kr

Lägg bud

HÄNGE MED KEDJA, 18K guld, 5 rubiner 0,44 ctv, 20 briljantslipade diamanter 0,16 ctv, ca W-TCa/P, ankarlänk, längd 40,5 cm, vikt 2,4 g.

Inga bud

Utrop: 6 600 kr

Lägg bud

HÄNGE MED KEDJA, 18K guld, 5 rubiner 0,66 ctv, 20 briljantslipade diamanter 0,23 ctv, ca W-TCa/P, ankarlänk, längd 46 cm, vikt 2,7 g,

Inga bud

Utrop: 7 500 kr

Lägg bud

ÖRRINGAR MED FASTA PÅHÄNG, 18K vitguld, 10 blå safirer 0,44 ctv, 60 briljantslipade diamanter 0,28 ctv, ca W-TCa/P, vikt 3,5 g.

Inga bud

Utrop: 9 400 kr

Lägg bud

RING, 9Kguld/silver, 9 blå safirer, 8 åttkantslipade diamanter ca 0,08 ctv, stl 19 mm, vikt 7,4 g, några diamanter med skador, safirerna med slitna fasettkanter.

Inga bud

Utrop: 2 000 kr

Lägg bud

RING, 9K guld/silver, 21 blå safirer, stl 18 mm, vikt 5,1 g, några safirer med små nagg.

Inga bud

Utrop: 1 800 kr

Lägg bud

RING, 18K guld, 2 mörkblå safirer, 3 briljantslipade diamanter ca 0,35 ctv, ca TW-TCr/SI, stl 18,75 mm, vikt 2,7 g, safirerna med slitage.

2 000 kr

Utrop: 2 200 kr

Lägg bud

RING, 18K guld, opal, 12 briljantslipade diamanter ca 0,24 ctv, ca W/SI, stl 18,75 mm, vikt 4,4 g, opalen med slitage.

Inga bud

Utrop: 3 300 kr

Lägg bud

ÖRHÄNGEN, 18K guld, 10 blå safirer 0,79 ctv, 40 briljantslipade diamanter 0,32 ctv, ca W-TCa/P, stift, vikt 3,1 g, safirerna är inte helt matchade.

Inga bud

Utrop: 9 200 kr

Lägg bud

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 10 rubiner 0,51 ctv, 40 briljantslipade diamanter 0,12 ctv, ca W-TCa/P, stift, vikt 1,7 g.

Inga bud

Utrop: 6 000 kr

Lägg bud

OWE JOHANSSON, armring, sterlingsilver, Alton, Falköping 1973, diameter 60 mm, vikt 19,7 g.

Inga bud

Utrop: 900 kr

Lägg bud

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 6 briljantslipade diamanter ca 0,40 ctv, ca TW-TCr/VVS-VS, höjd 19 mm, vikt 2,7 g, stift.

Inga bud

Utrop: 2 800 kr

Lägg bud

ÖRRINGAR MED FASTA PÅHÄNG, 18K vitguld, 10 smaragder 0,41 ctv, 60 briljantslipade diamanter 0,31 ctv, ca W-TCa/P, vikt 4,0 g.

Inga bud

Utrop: 12 600 kr

Lägg bud

Ädelstenar Safirer

ROSA SAFIR, kuddslipad, 1,09 ct, 6,0x5,6x3,3 mm, nagg och slitna fasettkanter.

Inga bud

Utrop: 450 kr

Lägg bud