41 - 60 av 198
1234...10 Gå till

Avslutad | Klockor – Lördag 3 februari

Klubbad för

TAG HEUER, Carrera "Tachymetre", Cal 16 (ETA7750), Serie nr. WAG3613, Ref nr. CV201AP.FC6429, Boett nr. CV201AP-0, kronograf, herrur, 41,5 mm, stål, automatisk, safirglas, datum, läderband, viklås, Ref nr. FC5065 / Y-S4, cert (digitalt), september 2023, box, ytterkartong.

23 000 kr

Utrop: 24 000 kr

ROLEX, Oyster Perpetual, Air-King, Chronometer, Ref nr. 114210, Serie nr. Z841384, Cal 3130, Verk nr. 3 1499474, Boett nr. 2330, herrur, 34,5 mm, stål, automatisk, safirglas, Oysterlänk, viklås (Oysterclasp), Ref nr. 70190-OP8, cert, oktober 2009, box.

Utrop: 46 000 kr

Klockor Panerai

PANERAI, Radomir, Special Edition "3-days Oro Bianco", Cal P.3000, Verk nr. 004380, Serie nr. N446 / 501, Ref nr. PAM00376, Boett nr. OP6844 / BB1492952, herrur, 47 mm, 18K vitguld, manuell (3-dagars), plexiglas, glasbaksida, läderband, originalspänne, cert, maj 2012, box, ytterkartong (skadad).

Utrop: 120 000 kr

Klockor Sjöö Sandström

SJÖÖ SANDSTRÖM, Royal Steel Classic II, Cal SS G1 (ETA 2824-2), Serie nr. 227/MMXI, herrur, 41 mm, stål, automatisk, safirglas, datum, läderband, originalspänne ca 2011, servicepåse.

8 000 kr

Utrop: 8 200 kr

CARTIER, Pasha, Cal 205, Boett nr. 2113/856892CC, kronograf, herrur, 38 mm, stål/guld, automatisk, safirglas, datum, glasbaksida, integrerad originallänk, viklås, Ref nr. UFDI, ca 2005.

29 500 kr

Utrop: 28 000 kr

ROLEX, Geneve, Cellini, Ref nr. 2294/8, Serie nr. N608757, Cal 1400, Boett nr. 396 / 82 27, damur, 21 mm, 18K guld, manuell, safirglas (repor), urtavla med diamanter (3 st. 8/8), skadad urtavla/visare, defekt (akut servicebehov, se fördjupad info), integrerad originallänk, viklås, Ref nr. P2, totalvikt 70,3 gram, cert, mars 1995, box, ytterkartong.

Utrop: 36 000 kr

Klockor Georg Jensen

GEORG JENSEN, Vivianna, design Torun Bülow-Hübe, Serie nr. 107988, Boett nr. 326, damur, 33 mm, stål, quartz, safirglas (nagg), integrerad armlänk (S), ca 2000.

3 000 kr

Utrop: 3 200 kr

OMEGA, Speedmaster Racing, "Schumacher 2001", "Tachymetre", Cal 1152, Serie nr. 58158927, PIC nr. 3519.50.00, kronograf, herrur, 39 mm, stål, automatisk, safirglas, datum, originallänk, viklås, Ref nr. 1562/850, cert (ej komplett), ca 2002, box (ej komplett). Limiterad och numrerad (Nr. 10486/11111).

22 500 kr

Utrop: 22 000 kr

OMEGA, Seamaster, Cal 285, Serie nr. 16922908, Ref nr. CK 14390, Boett nr. 14390-9-SC (CSP), herrur, 35 mm, stål, manuell, plexiglas, relumade visare, skadad urtavla, läderband, ca 1958.

5 100 kr

Utrop: 1 600 kr

LONGINES, Conquest, Serie nr. 22093765, herrur, 33 mm, bicolour, quartz, safirglas, dag (defekt), datum (defekt), skadad urtavla, urverk ej signerat, integrerad originallänk, viklås, ca 1990.

1 300 kr

Utrop: 1 000 kr

Klockor Raymond Weil

RAYMOND WEIL, Tango, Serie nr. V356495, Boett nr. 5390, damur, 27,5 mm, bicolour, quartz, safirglas (repor), datum, pärlemorurtavla med diamanter (8 st. 8/8), briljantkrans (36 st. ca 0,23 ctv), originallänk, viklås, ref nr. G2.05, ca 2005.

2 000 kr

Utrop: 1 900 kr

TAG HEUER, Link (200 Meters), "Tachymeter", Cal ETA 7750, Serie nr. ZP8147, Ref nr. CT 2113, kronograf (tryckknapp saknas), herrur, 41,5 mm, stål, automatisk, safirglas (repor), datum, integrerad originallänk, viklås, Ref nr. BA0550-0/MO-B2, ca 2000, box, ytterkartong.

Utrop: 4 700 kr

Klockor Sjöö Sandström

SJÖÖ SANDSTRÖM, Royal Steel, Tonneau, Serie nr. 109/MMV, damur, 26 x 29,5 mm, stål, quartz, safirglas (repor/nagg), datum, originallänk, viklås, ca 2005, box (skadad).

Utrop: 3 700 kr

Klockor Lapponia

LAPPONIA, Kitty Hawk, design Björn Weckström, Ref nr. A 668008, damur, 20 x 28 mm, silver (0,925), quartz, mineralglas, integrerad originallänk (storleksändras ej), längd 142 mm, cert (ej komplett), ca december 1999, påse.

750 kr

Utrop: 1 000 kr

LONGINES, Dolce Vita, Serie nr. 31073610, Ref nr. L5.158.4.16.6, Boett nr. L5.158.4, damur, 16 x 20,5 (25) mm, stål, quartz, safirglas (repor/nagg), utbytt urverk/ej signerat, originallänk, viklås, Ref nr. 27647, längd 150 mm, ca 2002.

Utrop: 2 700 kr

CERTINA, DS Action (200m), Cal ETA 2824-2, Serie nr. 11BC1153010, Boett nr. C013407A, herrur, 43,2 mm, stål, automatisk, safirglas, datum, gummiband (utbytt), skadad urtavla/visare, skadad klickring, defekt (akut servicebehov, se bilder på urverk), viklås, Ref nr. C640.4AA, ca maj 2012, box, ytterkartong.

1 600 kr

Utrop: 1 000 kr

SEIKO, Prospex (20Bar), "Alpinist", Cal 6R35A, Serie nr. 010327, Ref nr. SPB121J1, Boett nr. 6R35-00E0, herrur, 39,5 mm, stål, automatisk, safirglas, datum, vridbar innerring, glasbaksida. OBS: servicebehov, läderband, viklås, cert, februari 2021, box, ytterkartong.

3 300 kr

Utrop: 2 200 kr

Klockor Victorinox

VICTORINOX, Swiss Army, Maverick, "Tachymeter", Serie nr. 200106405, Ref nr. 241693, kronograf, herrur, 43 mm, bicolour, quartz, safirglas, datum, originallänk, viklås, Ref nr. VN1905 cert, oktober 2020, box, ytterkartong.

1 700 kr

Utrop: 1 800 kr

Klockor Hermès

HERMÈS, Paris, Croisière, Serie nr. 1806101, Boett nr. CR1.220, damur, 18 x 27 (30) mm, bicolour, quartz, safirglas, OBS: saknar skruvar och doublé detaljer på boett, integrerat originallänk, viklås, Ref nr. 3760/2, ca 1990.

2 000 kr

Utrop: 2 100 kr

ZENITH/MOVADO, Museum, Cal 1740, Boett nr. 20.0510.355, damur, 24,5 mm, doublé (skadad, 20 micron), manuell, mineralglas, skadad urtavla (Spider Dial), läderband, ca 1980, box (ej original).

1 100 kr

Utrop: 1 000 kr