21 - 40 av 198
123...10 Gå till

Avslutad | Klockor – Lördag 3 februari

Klubbad för

Klockor Tudor

TUDOR, Geneve, 1926, Cal T601 (ETA 2824-2), Serie nr. Q177969, Ref nr. M91650-0001, herrur, 41 mm, stål, automatisk, safirglas, originallänk, viklås, Ref nr. 67070-B HF09, cert, september 2023, box, ytterkartong.

13 200 kr

Utrop: 13 000 kr

ROLEX, Oyster Perpetual, Date (-T Swiss T-), Ref nr. 6917, Serie nr. 6081405, Cal 2030, Verk nr. 693306, Boett nr. 6900, damur, 26 mm, stål/guld, automatisk, plexiglas, datum, Jubileelänk, viklås, Ref nr. 62510D-O12/468 J, cert, april 1980, box.

28 500 kr

Utrop: 22 000 kr

Klockor Sjöö Sandström

SJÖÖ SANDSTRÖM, Royal Steel Chronograph, Cal SS G3 (ETA 7750), Serie nr. 931, kronograf, herrur, 42 mm, stål, automatisk, safirglas (repor), datum, glasbaksida, originallänk, viklås, ca 2012.

Utrop: 12 000 kr

OMEGA, Genève (-Swiss Made-), Cal 1012, Serie nr. 37717353, Ref nr. BD 166.9163, Boett nr. 1669163 / 1181, herrur, 34,5 mm, 14K guld, automatisk, plexiglas, datum, läderband, originalspänne i doublé, ca 1974.

8 700 kr

Utrop: 5 700 kr

OMEGA, Constellation, Calendar, Chronometer, Cal 562, Serie nr. 20059069, Ref nr. KO 14393, Boett nr. 14393 61 SC (C.B), herrur, 34,5 mm, guld på stål, automatisk, plexiglas, datum, skadad urtavla, läderband, ca 1963.

4 100 kr

Utrop: 2 700 kr

BREITLING, Chronomat, Cal ETA 7750, Serie nr. 6712, Ref nr. 81.950/D13047, kronograf, herrur, 40,5 mm, stål/guld, automatisk, safirglas, datum, skadad urtavla, UTC, Serie nr. 10835, Ref nr. 81500/B60071, stål/guld, quartz, 24-timmarsvisning, Pilotlänk (stål/guld, 1999), viklås, Ref nr. S4999/302 D, ca 1990, box (skadad, ej tidsenlig), ytterkartong (skadad).

Utrop: 26 000 kr

ROLEX, Oyster Perpetual, Chronometer, s.k. "Concentric Dial", Ref nr. 116000, Serie nr. M691095, Cal 3130, Verk nr. 3 2381238, Boett nr. 2080, herrur, 36 mm, stål, automatisk, safirglas (nagg), Oysterlänk, viklås (Easylink), Ref nr. 70200-PJ3/EO, cert, april 2009, box.

52 000 kr

Utrop: 53 000 kr

CARTIER, Santos Galbée, Cal 157, Ref nr. W20012C4, Boett nr. 1567/BB056822, damur, mm, stål/guld, quartz, safirglas (repor), originallänk, viklås, Ref nr. 06/95, cert, november 1995, box.

19 200 kr

Utrop: 18 000 kr

BREITLING, Colt Ocean (500M/1650FT), Chronometre, Cal B64, Verk nr. 162027, Serie nr. 162027, Ref nr. A64350, herrur, 38 mm, stål, quartz, safirglas, datum, skadad urtavla, ca 2000.

7 700 kr

Utrop: 6 500 kr

SEIKO, Prospex, Marinemaster, Professional (300m), Cal 8L35, Serie nr. 760010, Ref nr. SDBX017, Boett nr. 8L35-00K0, herrur, 44,3 mm, stål, automatisk, hardlexglas, datum, originallänk, gummiband, viklås, cert (ej komplett), ca 2017, box, ytterkartong.

15 200 kr

Utrop: 13 000 kr

OMEGA, Seamaster 600 (T Swiss Made T), Cal 601, Serie nr. 23254313, Ref nr. ST 135.011, Boett nr. 135.011, herrur, 34,5 mm, stål, manuell, plexiglas, skadad urtavla, läderband, ca 1966.

5 200 kr

Utrop: 2 800 kr

BREITLING, for Bentley 6,75, Chronometre, Cal 44 B (ETA 2892 A2), Verk nr. 2298580, Serie nr. 2298580, Ref nr. A44362, Boett nr. 0308 B3, kronograf, herrur, 49 mm, stål, automatisk, safirglas, stort datum, läderband, viklås, cert, maj 2008, box (skadad, ej komplett), ytterkartong.

27 000 kr

Utrop: 28 000 kr

OMEGA, De Ville Prestige, Chronometer, Cal 2500, Serie nr. 87904465, PIC nr. 424.23.40.20.13.001, herrur, 39,5 mm, guld på stål, automatisk (Co-axial), safirglas, datum, läderband, originalspänne i stål, Ref nr. 94511802 11 JJE, cert, september 2023, box, ytterkartong.

Utrop: 37 000 kr

Klockor Chopard

CHOPARD, Superfast Porsche 919 Limited, Chronometer, "Flyback", Cal 03.05-M, Verk nr. 183291, Serie nr. 1944959, Ref nr. 168535-3002, Boett nr. 8535, kronograf (Flyback), herrur, 45 mm, stål, automatisk, safirglas, datum, glasbaksida, integrerat gummiband, viklås, ca 2015, Limiterad och numrerad (Nr. 845/919).

Utrop: 31 000 kr

OMEGA, Seamaster 600, Genève, Cal 601, Serie nr. 25031052, Ref nr. ST 135.011, Boett nr. 135.00011, herrur, 34 mm, stål, manuell, plexiglas, renoverad/relumad urtavla, skadad urtavla, läderband, ca 1967.

2 900 kr

Utrop: 2 100 kr

CERTINA, Blue Ribbon, Cal 25-65, Serie nr. 8180779, Boett nr. 5821.118, herrur, 35 mm, guld på stål, automatisk, plexiglas, datum, gravyr, läderband, ca 1971.

1 000 kr

Utrop: 1 100 kr

CERTINA, DS-3, Cal 919-1, Boett nr. 919.1400.41 (HF), herrur, 40 x 43,5 mm, stål, automatisk, plexiglas, datum, skadad urtavla, läderband, ca 1975.

1 700 kr

Utrop: 1 000 kr

BRAVUR, "Wingård Limited Edition - Light", Cal SW300-1, herrur, 37 mm, stål, automatisk, safirglas, datum, läderband, originalspänne, ca 2021, etui. Limiterad och numrerad (Nr. 41 av 50).

Utrop: 7 500 kr

JAEGER-LE COULTRE, Master-Quartz (T Swiss Made T), Cal 352, Verk nr. 2178012, Serie nr. 1369198, Boett nr. 23304-51, herrur, 38,5 mm, doublé (20 micron, skadad), quartz, plexiglas, datum, saknar sekundvisare, defekt, läderband, ca 1971.

2 100 kr

Utrop: 1 600 kr

OMEGA, herrur, 33,5 mm, Cal 611, Serie nr. 21706507, Ref nr. BD 132.016, Boett nr. 132.016, 14K guld, manuell, plexiglas, datum, läderband, ca 1964.

5 300 kr

Utrop: 3 300 kr