21 - 40 av 303
123...16 Gå till

Avslutad | Klassiska – Lördag 24 februari

Klubbad för

RING, 18K vitguld, smaragd, 10 briljantslipade diamanter ca 0,75 ctv, ca TW-TCr/VS-P, stl 17,25 mm, vikt 5,6 g, smaragden med nagg.

7 000 kr

Utrop: 7 700 kr

RING, 18K vitguld, ovalslipad safir, 12 briljantslipade diamanter och 12 trapetslipade diamanter ca 1,10 ctv, ca W/VS-SI, stl 17 mm, vikt 7,6 g.

8 200 kr

Utrop: 8 800 kr

RING, 18K vitguld, 5 briljantslipade samt 10 åttkantslipade diamanter ca 0,45 ctv, ca ca TW-TCr(G-I)/VS-SI, stl 16,25 mm, vikt 4,3 g, gravyr.

Utrop: 3 400 kr

RING, 18K vitguld, 10 bruna briljantslipade diamanter ca 0,16 ctv, 16 briljantslipade diamanter ca 0,20 ctv, stl 16,5 mm, vikt 3,5 g, någon enstaka diamant med nagg, rodiering har börjat släppa på ringskenan.

2 000 kr

Utrop: 2 300 kr

RING, 18K vitguld, 35 briljantslipade diamanter ca 0,40 ctv, ca TW-W(G-H)/VS-SI, stl 16,5 mm, vikt 4,8 g, rodieringen har släppt på ringskenan.

Utrop: 3 400 kr

CARMOSÉRING, 18K vitguld, blå safir ca 0,97 ct, 10 briljantslipade diamanter ca 0,62 ctv, ca TW-W(G-H)/VS-SI, Ceson, Göteborg 1988, stl 16,25 mm, vikt 5,1 g.

Utrop: 5 700 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 2 droppslipade rosa topaser ca 0,70 ctv briljantslipade diamanter ca 0,40 ctv, stift, vikt 1,9 g, ena örhänget med missfärgning på toppen.

Utrop: 4 500 kr

RING, 18K guld, 19 briljantslipade diamanter enligt gravyr 1,24 ctv ca TW-W/SI, stl 18 mm, vikt 4,2 g, svensk importstämplar.

10 200 kr

Utrop: 11 400 kr

RING, 14K roséguld, kuddslipad diamant 2,01 ct, brun/P1, briljantslipade diamanter ca 0,54 ctv ca TW-W/SI, stl 17,5 mm, vikt 5,6 g.

Utrop: 28 000 kr

BROSCH, piska och hästsko, 18K guld, rubin, safir, rosen- och antikslipade diamanter, antik, diameter 20 mm, vikt 5,0 g, nål i 14K guld, enstaka diamanter har nagg och skador.

3 000 kr

Utrop: 3 300 kr

RING, 14K vitguld, morganit ca 8,50 ct, 44 briljanter ca 0,35 ctv, ca W-TCr/VS, stl 17,25 mm, vikt 6,5 g.

Utrop: 9 000 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 2 ovalslipade morganiter ca 2,07 ctv, 110 briljantslipade diamanter ca 0,36 ctv, ca TW-TCr/VS-SI, stängbara krokar, längd ca 2 cm, vikt 5,0 g.

8 000 kr

Utrop: 9 000 kr

ALLIANSRING, 18K vitguld, 5 rubiner ca 0,60 ctv, 4 briljantslipade diamanter ca 0,40 ctv, ca W(H)/SI, stl 16,75 mm, vikt 5,8 g, en av diamanterna med nagg på kuletten.

Utrop: 9 000 kr

TRESTENSRING, 18K vitguld, 3 smaragdslipade diamanter ca 0,78 ctv, ca Cr-TCa(J-L)/VS-SI, stl 17,5 mm, vikt 3,5 g.

Utrop: 11 800 kr

RING, 18K vitguld, smaragd ca 0,24 ct, briljanter ca 0,16 ctv, stl 16 mm, vikt 2,3 g, smaragd med mindre sprickbildning, nagg.

Utrop: 3 800 kr

CARMOSÉRING, 18K vitguld, droppslipad smaragd ca 1,25 ct, briljanter ca 0,35 ctv, ca W-Cr/VS-SI, stl 16 mm, vikt 2,6 g, smaragden har nagg.

7 800 kr

Utrop: 8 700 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 38 briljantslipade diamanter ca 1,51 ctv, ca TW-TCr(G-I)/VS-SI, knappmekanism, ca 25x20 mm, vikt 5,4 g.

Utrop: 21 500 kr

ÖRHÄNGEN, 18K guld/vitguld, briljantslipade diamanter 0,52 ctv, ca TW-W/VS-SI, stift, vikt 2,7 g.

Utrop: 9 400 kr

ÖRHÄNGEN, 18K guld, 60 briljantslipade diamanter ca 1,56 ctv, ca TW-TCr(G-I)/VS-SI, yttermått ca 2,7x2,4 cm, huggies, vikt 5,3 g.

20 500 kr

Utrop: 22 500 kr

ENSTENSÖRHÄNGEN, 18K vitguld, briljantslipade diamanter 3,00 ctv, River(D)/VS1, GIA certifikat 2105768287 och 15324014, stift, vikt 3,1 g.

Utrop: 240 000 kr