41 - 60 av 183
1234...10 Gå till

Avslutad | Klockor – Lördag 30 september 2023

Klubbad för

ROLEX, Oyster Perpetual Date, Submariner (1000ft=300m), Chronometer, Ref nr. 16610 T, Serie nr. F849248, Cal 3135, Verk nr. 3 0561717, Boett nr. 2160, herrur, 40 mm, stål, automatisk, safirglas (nagg), datum, defekt (akut servicebehov), skadad klickring till dykring, Fliplocklänk, viklås, Ref nr. 93250-CL3, cert, april 2005, box, ytterkartong.

74 000 kr

Utrop: 72 000 kr

OMEGA, Speedmaster, Broad Arrow, Chronometer, "Tachymètre Base 1000", Cal 3303, Serie nr. 78045626, PIC nr. 3551.50.00, Ref nr. ST 378.0022, Boett nr. 178.0022, kronograf (defekt), herrur, 42 mm, stål, automatisk, safirglas, datum, originallänk, viklås, Ref nr. 1620/887, ca 2005, träbox.

27 000 kr

Utrop: 23 000 kr

Klockor Sjöö Sandström

SJÖÖ SANDSTRÖM, Chronolink, Worldtimer UTC, "Racing", Cal SS G2 (ETA 7001), Serie nr. 2209, Ref nr. WT 6202, herrur, 40 mm, stål/titan, analog/manuell, digital/quartz, safirglas, liten sekundvisare, läderband, 2005, box, ytterkartong.

19 000 kr

Utrop: 14 000 kr

ROLEX, Oyster Perpetual, Air-King (T-Swiss-T), Precision, Ref nr. 5500, Serie nr. 5113900, Cal 1520, Boett nr. 1002, herrur, 34 mm, stål, automatisk, plexiglas, skadad urtavla, Oysterlänk, viklås, Ref nr. 78350-VB/557 ca 1977.

22 500 kr

Utrop: 21 000 kr

Klockor Hublot

Utrop: 74 000 kr

LONGINES, herrur, 35 mm, Cal 280, Serie nr. 11535347, Boett nr. 7074 2 / 91, 14K guld, manuell, plexiglas, gravyr, läderband, ca 1960.

4 700 kr

Utrop: 4 200 kr

Klockor Nivada

NIVADA, Alerta, "U.R", Boett nr. 1650728, herrur, 33 mm, doublé (skadad, 20 micron), manuell, plexiglas, alarm, ca 1955, metallänk ej oirginal.

1 100 kr

Utrop: 1 100 kr

OMEGA, Constellation, Quadra, Cal 1376, Serie nr. 59225020, PIC nr. 1835.46.51, Ref nr. ST 895.1230, Boett nr. 895.1230, damur, 19,5 mm, stål, quartz, safirglas, diamanter på urtavla (4 st. 8/8), briljantkrans (38 st. TW/VVS, ca 0,23 ctv), integrerat läderband, originalspänne i stål, ca 2003.

5 000 kr

Utrop: 5 400 kr

OMEGA, herrur, 31 mm, Cal 26.5 T3, Serie nr. 9311358, Boett nr. 9832404, stål, manuell, plexiglas, liten sekundvisare, defekt (akut servicebehov), läderband, ca 1942.

5 300 kr

Utrop: 2 100 kr

OMEGA, Constellation, Cal 1455, Serie nr. serienummer i tusch ej bevarat, Ref nr. BA 595.1080.1, Boett nr. 8951080.1/7951080.1/5951080.1, damur, 22,5 mm, 18K guld, quartz, safirglas, gravyr, integrerat läderband (saknar en skruv, se bild), ca 1990.

Utrop: 5 200 kr

FICKUR, Gurzelen, Chronoscope, 53 mm, Boett nr. 355405 / 50099, vitmetall, ankargång, minut och timräknare, defekt (servicebehov), skadad boett, ca 1900.

5 100 kr

Utrop: 1 100 kr

J. GLADMAN, Stockholm, fickur, 53 mm, Serie nr. 196, 18K guld, spindelgång, nyckeldragare, skadad urtavla, defekt (går ej, akut servicebehov), boett tillverkad av Peter Strömqvist (17xx-1781), bucklor, ca 1770.

10 400 kr

Utrop: 9 200 kr

OMEGA, damur, 20 mm, Cal 625, Serie nr. 39535230, Boett nr. 711 5578 / 511 8353, 9K guld, manuell, safirglas, skadad urtavla, integrerad originallänk, längd 171-180 mm, totalvikt 35,5 gram, ca 1976, box.

Utrop: 7 500 kr

CARL E. ORBIN, Stockholm (1745-1799), fickur, 47,5 mm, Serie nr. 526, 18K guld, spindelgång, nyckeldragare, renoverad urtavla, skadad urtavla, defekt (går ej, akut servicebehov), bucklor, ca 1790.

7 400 kr

Utrop: 7 200 kr

Klockor Hamilton

HAMILTON, Jazzmaster Square Lady, Boett nr. H322510, damur, 29 x 28 (37) mm, stål, quartz, safirglas (nagg), läderband, ca 2015.

950 kr

Utrop: 1 000 kr

ZENITH, XL-Tronic, Cal 51.0, Boett nr. 01.0030.510, herrur, 40 mm, stål, quartz, mineralglas, datum, ca 1975, metallänk ej original.

1 500 kr

Utrop: 1 100 kr

Klockor Bvlgari

BVLGARI, Bvlgari, Cal 732-83, Serie nr. F53766, Boett nr. BB 30 SLD, damur, 30 mm, stål, quartz, safirglas, datum, defekt (går ej, akut servicebehov), läderband, ca 1995.

3 100 kr

Utrop: 1 200 kr

Klockor Eterna

ETERNA, damur, 26 mm, Boett nr. 2603.22, doublé (10 micron), quartz, safirglas, datum, läderband, originalspänne i doublé, ca 1990.

Utrop: 1 100 kr

LONGINES, damur, 23,5 mm, Boett nr. 21459331, doublé (10 micron), quartz, mineralglas, läderband, originalspänne i doublé, ca 1990.

Utrop: 1 100 kr

ZENITH, herrur, 34 mm, Cal 2522 C, Serie nr. 5029564, Boett nr. 9564364, stål, manuell, plexiglas, datum, skadad urtavla, defekt (akut servicebehov), läderband, ca 1960.

950 kr

Utrop: 1 000 kr