21 - 40 av 183
123...10 Gå till

Avslutad | Klockor – Lördag 30 september 2023

Klubbad för

ROLEX, Oyster Perpetual, Air-King, Precision (Swiss Made), Ref nr. 14000M, Serie nr. K417225, Cal 3130, Verk nr. 3 9013409, Boett nr. 2140, herrur, 34,5 mm, stål, automatisk, safirglas, Oysterlänk, viklås, Ref nr. 78350-DE10/557 B, cert, 2003, box (ej komplett), ytterkartong.

38 000 kr

Utrop: 35 000 kr

BREITLING, Chronoliner, "Blacksteel", Chronometre, Cal 24 (ETA 7754), Verk nr. 2881999, Serie nr. 2881999, Ref nr. M2431013/BF02, Boett nr. 2616B4, kronograf, herrur, 46 mm, svart stål, automatisk, safirglas, datum, 24-timmarsvisning, svart keramisk ring, gummiband (Aero Classic), viklås (svart stål), cert, december 2016, box, ytterkartong.

Utrop: 32 000 kr

Klocktillbehör Patek Philippe

MANSCHETTKNAPPAR, Patek Philippe, Genève, Golden Ellipse, 2 st. 18K guld, safirglas, 19 x 22 mm, totalvikt 27,6 gram, ca 2000, box (skadad), ytterkartong.

15 000 kr

Utrop: 16 000 kr

ROLEX, Oyster Perpetual, Date (T Swiss T), Chronometer, Ref nr. 1503, Serie nr. 5806040, Cal 1570, Verk nr. D886982, Boett nr. 1500, herrur, 34,5 mm, 18K guld, automatisk, plexiglas, datum, skadad urtavla, läderband, ca 1979.

35 500 kr

Utrop: 37 000 kr

Klockor Corum

CORUM, herrur, 25 x 26,5 (33) mm, Cal Felsa 4122, Serie nr. 60870, Boett nr. 8422 / 22, 18K guld, manuell, plexiglas, skadad urtavla, läderband, ca 1980.

Utrop: 6 500 kr

Klockor Sinn

SINN, 303 Kristall, "Fulda, Yukon Quest", "Tachymeter", Cal ETA 7750, Serie nr. 0166/1000, Boett nr. 303, kronograf, 40 mm, stål, automatisk, safirglas, dag, datum, glasbaksida, originallänk, viklås, läderband, originalspänne, ca 1998, box. Limiterad och numrerad (Nr. 0166/1000).

13 000 kr

Utrop: 14 000 kr

Klockor Bvlgari

BVLGARI, Bvlgari, Cal 220 TEME, Verk nr. 550626, Serie nr. PO00719, Ref nr. BB 38 SS AUTO, herrur, 38 mm, stål, automatisk, safirglas, integrerad originallänk, viklås, cert, november 2011, box, ytterkartong.

Utrop: 13 000 kr

FICKUR, 55 mm, Boett nr. 25475, 18K guld, spindelgång, nyckeldragare, repeterur (defekt), defekt (går ej, akut servicebehov), bucklor, ca 1800.

11 000 kr

Utrop: 12 000 kr

Klockor Sjöö Sandström

SJÖÖ SANDSTRÖM, damur, 24 mm, 18K guld (Boliden), quartz, safirglas, datum, läderband, ca 2005.

2 900 kr

Utrop: 2 900 kr

LONGINES, Hour Angle Watch, designad av Charles Lindbergh, Cal L990.1, Serie nr. 57851855, Boett nr. 989.5215 / 22212813, herrur, 38 mm, stål, automatisk, mineralglas, utbytt urverk, defekt (går ej, servicebehov), öppningsbar bakboett med glasbaksida, OBS: verkhållarskruv avbruten, läderband, originalspänne, ca 1992, box, ytterkartong.

6 100 kr

Utrop: 4 200 kr

ROLEX, Oyster Perpetual, Air-King, Precision (Swiss Made), Ref nr. 14010 M, Serie nr. Y743009, Cal 3130, Verk nr. 3 9735511, Boett nr. 2140, herrur, 34 mm, stål, automatisk, safirglas (nagg), Oysterlänk, viklås, Ref nr. 78350-AD3/557 B, cert (ej komplett), ca 2003, box, ytterkartong (skadad).

35 500 kr

Utrop: 34 000 kr

OMEGA, Seamaster (150m/500ft), Aqua Terra, Cal 1424, Serie nr. 59389203, PIC nr. 2577.50.00, Ref nr. ST 596.1110, Boett nr. 596.1110 (LL), damur, 29,2 mm, stål, quartz, safirglas (repor/nagg), datum, skadad urtavla, originallänk, viklås, Ref nr. 6573/912, längd 165 mm, ca 2006.

10 200 kr

Utrop: 7 200 kr

Klockor Hermès

HERMÈS, Rallye, Serie nr. 654393, Boett nr. 77.03, damur, 20,5 x 25 mm, bicolour, quartz, safirglas, läderband, originalspänne i doublé, ca 1995.

Utrop: 5 200 kr

BREITLING, Chronomat, "Tachymeter", Cal 13 (ETA 7750), Serie nr. 10548, Ref nr. D13050.1, kronograf, herrur, 40,5 mm, stål/guld, automatisk, safirglas (repor), datum, UTC, Serie nr. 3126, Ref nr. B61172, bicolour, quartz, safirglas, Pilotlänk (stål/guld), viklås, Ref nr. S1197/301D, cert (ej komplett), ca april 1997, box (ej komplett).

25 500 kr

Utrop: 27 000 kr

OMEGA, Constellation, Cal 1438 Serie nr. 54151186, Ref nr. DR 396.1080, Boett nr. 396.1070.1 / 396.1080.1 (LL), herrur, 32,5 mm, stål/guld, quartz, safirglas, datum, integrerad originallänk (stål), viklås, Ref nr. 1448/431, 1993.

6 000 kr

Utrop: 3 200 kr

OMEGA, Officer, Cal 26.5 T3 P.C.T1, Serie nr. 9596440, Ref nr. CK 2299, Boett nr. 10437984, herrur, 30,5 mm, stål, manuell, plexiglas, liten sekundvisare, skadad urtavla/visare, tygbandband, ca 1943.

3 100 kr

Utrop: 3 300 kr

HERRUR, kronograf, "Télémètre / Base 1000", "Three Pushers", herrur, 34 mm, Cal Landeron 47, Boett nr. 300539, vitmetall, manuell, plexiglas, skadad urtavla, läderband, ca 1940.

2 600 kr

Utrop: 2 200 kr

Klockor Corum

CORUM, Admirals Cup, Regatta, Cal ETA 2671 + quartz, Verk nr. 314124, Serie nr. 550766, Ref nr. 276.810.21, seglarkronograf (quartz), herrur, 40 mm, bicolour, automatisk/quartz, safirglas, datum, skadad urtavla, integrerad originallänk (se fördjupad information), viklås. längd ca 185 mm, ca 1995.

7 100 kr

Utrop: 5 300 kr

OMEGA, herrur, 36 mm, Cal 266, Serie nr. 14264566, Ref nr. CK 2791, Boett nr. 2791-2, stål, manuell, plexiglas, liten sekundvisare, skadad urtavla/visare, defekt (fjäder av), Perlonband, ca 1954.

5 900 kr

Utrop: 2 700 kr

OMEGA, Genève, Cal 485, Serie nr. 28592358, Boett nr. 50069/7205, damur, 17 mm, 18K vitguld, manuell, safirglas, formverk, gravyr, integrerad originallänk, längd 174-178 mm, totalvikt 29,9 gram, ca 1969.

Utrop: 14 600 kr