Avslutad | Klockor – Lördag 8 maj 2004
Klockor Gucci
GUCCI, Ref nr. 5600M, herrur, stål, manuell, safirglas, liten sekundvisare, läderband, ca 2003.
Klockor Rado
RADO, Ceramica, Jubilé, Ref nr. 153.0349.3, Serie nr. 39571497/01157840, damur, quartz, safirglas, diamanter på urtavlan, integrerad länk, ca 1996.
TISSOT, damur, stål, manuell, plexiglas, skadad urtavla, går ej, läderband, ca 1935.
LIND, LONDON, fickur, spindelur, silver, skadad urtavla, visare samt glas saknas, ca 1820, kedja.
Klockor Elgin
ELGIN, herrur, doublé, manuell, plexiglas, liten sekundvisare, skadad urtavla, ca 1950, metallänk ej original.
OMEGA, Seamaster, cal 491, Ref nr. 2848 1, serie nr. 14667863, herrur, stål, automatisk, plexiglas, liten sekundvisare, läderband, ca 1955.
CERTINA, herrur, 18K guld, manuell, plexiglas, skadad urtavla, gravyr, ca 1973, metallänk ej original.
JAEGER-LE COULTRE, reseväckarur, gulmetall, 8-dagars, defekt, fodral, 1960-tal.
OMEGA, herrur, cal 26.5 T3, serie nr. 9403848, 30 mm, stål, manuell, plexiglas, liten sekundvisare, ca 1941, metallänk ej original.
BREITLING, kronograf, herrur, vitmetall, manuell, plexiglas, urverk + boett ej signerade, går ej, 1940-tal.
OMEGA, Genève, cal 1030, serie nr. 35764212, herrur, 18K guld, manuell, plexiglas, datum, läderband, gravyr, urtavla skadad, ca 1973.
OMEGA, fickur, cal 38.5LT1, serie nr. 8378233, ankarur, silver, minutvisare/timvisare skadade, ca 1920.