421 - 440 av 479
1...21222324 Gå till

Avslutad | Moderna – Lördag 22 maj 2004

Klubbad för

BROSCH, silver / agat.

250 kr

Utrop: 300 kr

5 BÄGARE, silver, gravyr, bucklor.

Utrop: 400 kr

BRILJANT, 0,54 ct, F(TW)/VS2, GIA certifikat.

14 500 kr

Utrop: 16 400 kr

Keramik Skålar

KERAMIKSKÅL, liten, Argenta, grön med guldfärg, 8 cm i diameter.

Utrop: 300 kr

Glas Konstglas

GLASRELIEF, varg i kristallglas, Målerås, signerad av Mats Jonasson.

700 kr

Utrop: 800 kr

MATSILVER, "Uppsala", 12 skedar, 12 knivar, 12 gafflar, 12 kaffeskedar, såsslev, serv.sked, des.sked, smörkniv

7 100 kr

Utrop: 5 500 kr

ÖRHÄNGEN 18K vitguld med briljanter tot 0,10ct TW/VS.

PÅHÄNG ÖRHÄNGEN, 18K vitguld med odlade sötvattenspärlor 8,5 mm diameter.

PÅHÄNG ÖRHÄNGEN, 18k vitguld med topaser.

1 500 kr

Utrop: 1 300 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld med briolett slipade ametister samt 2 briljanter 0,10 ct.

1 400 kr

Utrop: 1 600 kr

RING, 18K vitguod med rosa safir 0,76 ct samt tanzaniter stl 16 3/4 mm.

Utrop: 3 900 kr

ÖRHÄNGEN 18K vitguld med briljanter tot 0,16ct TW/VS.

ÖRHÄNGEN 18K vitguld med briljanter tot 0,13ct TW/VS.

ENSTENSRING, platina, trappslipad diamant ca 0,22 ct, TW/VS, stl 15½, vikt 5,1 g.

Utrop: 4 500 kr

RING, platina, briljant 0,39 ct TW/VVS & 2 briljanter ca 0,18 ct, TW/VS, stl 15 1/4, vikt 3,2 gr.

7 400 kr

Utrop: 7 100 kr

ÖRHÄNGEN, sterling silver, Georg Jensen, (Harald Nilsen), clips.

500 kr

Utrop: 600 kr

RING, silver med guldknut, #240 B, design Ole Kortzau, Georg Jensen, stl 15 3/4.

800 kr

Utrop: 900 kr

ARMBAND, sterling silver, Lapponia, "Ceres", längd 18+, vikt 41,4 gr.

1 200 kr

Utrop: 1 200 kr

KEDJA/HÄNGE + ARMBAND, Lapponia, sterling silver, kedjan kan förlängas med armbandet.

Utrop: 1 400 kr

ÖRHÄNGEN, sterling silver, Lapponia, stift.

225 kr

Utrop: 300 kr