101 - 120 av 351
1...567...18 Gå till

Avslutad | Moderna – Lördag 20 mars 2004

Klubbad för

RING, 18K guld med smaragder (en med nagg), vikt 11g, stl 16 3/4 mm, Claes Giertta 1988.

4 500 kr

Utrop: 5 000 kr

ARMRING, 18K guld, vikt 14,4 g.

Utrop: 1 400 kr

ÖRHÄNGEN, 18K guld, clips med briljanter tot ca 0,90ct ca W/VS-SI, vikt 11,3 g.

7 400 kr

Utrop: 8 500 kr

LYNGGAARD collier, 5 rader stål / 18K guld ( utan lås ), längd 40 cm.

Utrop: 3 100 kr

FISKBESTICK, silverpläterade, England ca 1920, originaletui (hexagonalt)

525 kr

Utrop: 500 kr

FISKUPPLÄGGNINGS- BESTICK, silver & silverplätering, ca 1920-tal, originaletui.

850 kr

Utrop: 600 kr

ARMBAND, 18K guld, vikt 25,6

Utrop: 2 100 kr

ARMBAND, 18K trefärgat guld, vikt 36 g, längd 19 cm.

Utrop: 2 900 kr

RING, 18K guld med ljust rosa safir och briljanter tot ca 0,44ct, gula och champagne, ca VS-SI, stl 18 1/4.

Utrop: 4 900 kr

ENSTENSRING, 18K guld, briljant ca 0,30 ct, TW/VS, stl 17+.

4 200 kr

Utrop: 4 800 kr

HÄNGE, 18K guld med korunder. Vikt 27,5 g.

RING, 18K guld med odlade pärlor stl 18 1/4 mm.

Utrop: 1 200 kr

Ädelstenar Opaler

5 OPALER, ( 4 opaler samt 1 boulder opal).

Utrop: 1 400 kr

ENSTENSRING, 18K vitguld, briljant ca 0,50 ct, TW/VS, stl 18+, vikt 3,1 gr.

ARMRING, silver med bergkristall, handgjord Jörn 1966

600 kr

Utrop: 700 kr

DOSA, silver / emalj Houbigant. 1920-tal.

450 kr

Utrop: 300 kr

ARMBAND, silver med krysopras.

100 kr

Utrop: 300 kr

KEDJA/HÄNGE, silver med ametister, månsten, peridot, topas.

450 kr

Utrop: 350 kr

RING, 18K vitguld, 7 mm odlad pärla, 10 briljanter ca 0,08 ct, TW-W/VS, stl 17½, V=5,2 gr.

Utrop: 1 700 kr

KEDJA, 18K guld, pansarlänk, längd 50 cm, vikt 7,9 gram.

600 kr

Utrop: 700 kr