Avslutad | Klockor – Lördag 6 mars 2004
OMEGA, Genève, cal 601, serie nr. 31692210, herrur, 18K guld, manuell, plexiglas, skadad urtavla, läderband, ca 1970, box.
OMEGA, Seamaster 30, cal 286, serie nr. 20770105, herrur, stål, manuell, plexiglas, ca 1964, metallänk ej original.
OMEGA, herrur, cal 26,5 30, serie nr. 7902355, doublé (40 micron), manuell, plexiglas, liten sekundvisare, gravyr, läderband, ca 1935.
Klockor Ulysse Nardin
ULYSSE NARDIN, herrur, 18K guld, manuell, plexiglas, gravyr, ca 1974, metallänk ej original, box.
OMEGA, Seamaster, Ref nr. 2965.80.06, serie nr. 57715668, herrur, stål, quartz, safirglas, datum, heliumventil, läderband, cert, januari 2002, box.
Klockor Movado
MOVADO, Sport, herrur, guld på stål, manuell, plexiglas, liten sekundvisare, skadad urtavla, ca 1955, metallänk ej original.
OMEGA, fickur, ankarur, 14K guld, savonett, gravyr, bucklor, ca 1935, kedja 18K guld, längd 275 mm, box.
IWC, GST, Ref nr. 3707, serie nr. 2838516, herrur, stål, automatisk, safirglas, dag, datum, integrerad länk, viklås, cert, januari 2003, box.
Klockor Citizen
CITIZEN, herrur, analog/digital, svarteloxerad/doublé, quartz, mineralglas, integrerad länk, box.
DAMUR, cylinderur, 14K guld, manuell, plexiglas, 6 st diamanter, integrerad länk, längd 190 mm, box.
Klockor Movado
MOVADO, Vizio, Ref nr. 98 C2 878, serie nr. 3415409, herrur, bicolour, quartz, safirglas, datum, integrerad länk (bicolour) viklås, cert, oktober 2002, box.
GOLDAY, herrur, 18K guld, automatisk, plexiglas, datum, 1960-tal, metallänk ej original.
TISSOT, herrur, 31 mm, stål, manuell, plexiglas, liten sekundvisare, skadad urtavla, läderband, 1940-tal.