Avslutad | Klockor – Lördag 6 mars 2004
HERRUR, stål, manuell, plexiglas, liten sekundvisare, formverk, läderband, 1930-tal.
CARTIER, Tank, damur, förgyllt silver, quartz, mineralglas, skadad urtavla, läderband, ca 1990.
BREITLING, kronograf, cal Venus 170, herrur, vitmetall, manuell, plexiglas, läderband, ca 1946, äkthetsintyg.
CERTINA, damur, 18K vitguld, manuell, safirglas, länk 18K vitguld (ej original), längd 167 mm.
OMEGA, Speedmaster, Mark IV, cal 1040, Ref nr. 176.009, serie nr. 35595456, kronograf (defekt tryckknapp), herrur, stål, automatisk, mineralglas (skadat), datum, 24-timmarsvisning, skadad urtavla, defekt (ställsystem), läderband, ca 1973.
BREITLING, Colt Oceane, Ref nr. A57350, serie nr. 241901, damur, stål, quartz, safirglas, datum, Fighterlänk, extra länkbitar, cert, sept 2001, box.
OMEGA, De Ville Prestige, Ref nr. 4570.51.00, serie nr. 54724341, damur, stål, quartz, safirglas, originallänk, viklås, cert, april 1995, box.
Klockor Calvin Klein
CALVIN KLEIN, Ref nr. K5121, herrur, stål, quartz, mineralglas, 3 st. perlonband, ca 2003.
ROLEX, GMT-Master, Ref nr. 16700, serie nr. S633524, herrur, stål, automatisk, safirglas, datum, Jubileelänk, servad februari 2004, cert, feb 1995, box.