Avslutad | Klockor – Lördag 6 mars 2004
TISSOT, herrur, stål, manuell, plexiglas (skadat), liten sekundvisare, skadad urtavla, ca 1955, metallänk ej original.
Klockor Svalan
SVALAN, Sportsman, herrur, 29 mm, stål, hammarautomat, plexiglas, liten sekundvisare, defekt, 1940-tal.
REX, herrur, 18K guld, manuell, plexiglas, liten sekundvisare, skadad urtavla, bucklor, läderband, ca 1953.
Klockor Citizen
CITIZEN, Alarm-Date, herrur, stål, manuell, plexiglas, datum, alarm, metallänk, ca 1969.
Klockor Girard-Perregaux
GIRARD-PERREGAUX, Gyromatic, serie nr. 2119476, herrur, stål, automatisk, plexiglas, skadad urtavla, läderband, ca 1960.
CERTINA, herrur, stål, manuell, plexiglas, liten sekundvisare, skadad urtavla, läderband, ca 1957.
Klockor Atlantic
ATLANTIC, Världsmästarur, herrur, stål, manuell, plexiglas, ca 1955, metallänk ej original.
Klockor Yema
YEMA, herrur, vitmetall, digital, manuell, plexiglas (sitter lös), datum, läderband, ca 1970.
Klockor Movado
MOVADO, herrur, 29 mm, guld på stål, manuell, plexiglas, liten sekundvisare, skadad urtavla, läderband, 1940-tal.
Klockor Fortis
FORTIS, Eastern Star, herrur, doublé, automatisk, plexiglas, datum, sliten boett, läderband, ca 1967.
Klockor Movado
MOVADO, herrur, 30 mm, stål, manuell, plexiglas, liten sekundvisare, skadad urtavla, läderband, 1940-tal.
BALDER, herrur, stål, manuell, plexiglas, liten sekundvisare, skadad urtavla, läderband, ca 1950.