Avslutad | Klockor – Lördag 7 februari 2004
Klockor Eterna
ETERNA, damur, 18K guld, quartz, safirglas, datum, ca 1999, x-länk 18K guld, längd 160 mm.
Klockor Bvlgari
BVLGARI, kronograf, Ref nr. CH 35 S, serie nr. L 4430, herrur, stål, quartz, safirglas, datum, integrerad länk, cert, juli 1996, box.
ROLEX, Submariner, Ref nr. 16613, serie nr. L938515, herrur, stål/guld, automatisk, safirglas, datum, Oysterlänk, cert, juni 1990.
Klockor Ebel
EBEL, Beluga, Ref nr. 866960, serie nr. 42103053, damur, 18K guld, quartz, safirglas, integrerad länk, viklås, servad november 2002, box.
JAEGER-LE COULTRE, Memovox, reseväckarur, nr. 1218684, vitmetall/svarteloxerad, manuell, skadad boett, 1960-tal, läderpåse.
JAEGER-LE COULTRE, herrur, cal 426/2, serie nr. 371218, stål, manuell, plexiglas, skadad urtavla, liten sekundvisare, läderband, ca 1949.
Klockor Bucherer
BUCHERER, damur, 18K vitguld, manuell, plexiglas, briljanter samt åttkantslipade diamanter, går ej, integrerad länk, längd 173-182 mm.
BREITLING, Antares, Ref nr. B10048, Serie nr. 19157, herrur, bicolour, automatisk, safirglas, datum, läderband, cert, aug 1995, box.
LONGINES, damur, cal 14.16, serie nr. 12233443, 18K guld, manuell, plexiglas, skadad urtavla, ca 1963, länk 18K guld (ej original), längd 163 mm.
IWC, fickur, serie nr. 495528, ankarur, 18K guld, urtavla ej signerad, defekt, bucklor, ca 1920.