Avslutad | Klockor – Lördag 7 februari 2004
ZENITH, herrur, 18K guld, automatisk, plexiglas, datum, sekundvisare saknas, skadad urtavla, ca 1967.
Klockor Record
RECORD, herrur, 14K guld, manuell, plexiglas, liten sekundvisare, timvisare skadad, 1930-tal.
OMEGA, Seamaster, cal 520, serie nr. 17274554, herrur, stål, manuell, plexiglas, skadad urtavla, läderband, ca 1961.
BREITLING, Navitimer, cal Vega 178, Ref nr. 806, Serie nr. 940528, kronograf, herrur, vitmetall, manuell, plexiglas, skadad urtavla, läderband, bruksanvisning.
OMEGA, Seamaster, Ref nr. 2541.80.00, serie nr. 58498591, herrur, stål, quartz, safirglas, datum, heliumventil, originallänk, extra länkbitar, cert, august, 2003.
Klockor Citizen
CITIZEN, Aqualand, analog/digital, herrur, stål, quartz, djupmätare, plastband, ca .
CARTIER, Panthère, nr. 166921/081039, damur, stål/guld, quartz, safirglas, originallänk (1-rad), viklås, ca 1990.
Klockor Baume&Mer
BAUME & MERCIER, Linea, Ref nr. 65305, serie nr. 3435861, damur, stål, quartz, safirglas, integrerad länk, viklås, cert, juni 2002, box.
FICKUR, ankarur, 14K guld, savonett, repeter (går ej), skadad urtavla, gravyr, ca 1911, box.
OMEGA, De Ville, caliber 620, serie nr. 33428622, herrur, 18K guld, manuell, safirglas, skadad urtavla, ca 1972, integrerad länk, längd 171 mm, totalvikt 83.9 gram.
IWC, herrur, cal 87, serie nr. 944470, stål, manuell, plexiglas, liten sekundvisare, boett + urtavla ej signerade, ca 1935.
ROLEX, Oyster Perpetual, Datejust, Ref nr. 16018, serie nr. 6267675, herrur, 18K guld, automatisk, safirglas (skadat), datum, Jubileelänk, cert, oktober 1980.
BREITLING, Crosswind Special, Ref nr. A44355, serie nr. 484482, kronograf, herrur, stål, automatisk, safirglas, datum, Pilotlänk, cert, januari 2002, box.