Avslutad | Klockor – Lördag 7 februari 2004
OMEGA, Genève, cal 1030, serie nr. 38636175, herrur, stål, manuell, plexiglas, datum, läderband, ca 1975.
PROMOTIONUR, "OPEL", herrur, vitmetall, manuell, plexiglas, läderband, 1960-tal.
ZITURA, "SWISS BANK CORPORATION", damur, doublé (20 micron), quartz, safirglas, urtavla guld, läderband, ca 1995, box.
OMEGA, Seamaster, cal 267, serie nr. 15602567, herrur, stål, manuell, plexiglas, liten sekundvisare, skadad urtavla, ca 1957, metallänk (ej original).
Klockor Eterna
ETERNA, damur, 18K guld, quartz, safirglas, datum, gravyr, ca 1996, x-länk 18K guld, längd 164 mm, totalvikt 18,5 gram.
CERTINA, damur, 18K guld, manuell, safirglas, gravyr, går ej, integrerad länk, längd 165-169 mm, totalvikt 25,4 gram.
ILY, damur, platina, manuell, plexiglas, åttkantslipade diamanter, gravyr, länk 18K vitguld, längd 158 mm.
EARDLEY NORTON, London, fickur, spindelur, silver, skadad urtavla, bucklor, ca 1820, kedja metall.
CERTINA, herrur, 18K guld, manuell, plexiglas, länk 18K guld (ej original), längd 190-196 mm.