21 - 40 av 519
123...26 Gå till

Avslutad | Klassiska – Lördag 28 februari 2004

Klubbad för

ARMBAND, 18K guld, vikt 10,2 g, längd 19,5 cm, liten reparation.

750 kr

Utrop: 800 kr

Smycken Medaljong

MEDALJONG, samt kedja 18K guld, monogram, vikt 5,3 g, kedjans längd 45 cm.

Utrop: 600 kr

DIVERSE, silverkors, silverbrosch, granatbrosch, svart glashalsband

425 kr

Utrop: 500 kr

6 SAMESKEDAR i silver, delvis förgyllda.

475 kr

Utrop: 350 kr

RING, 18K guld med briljanter totalt ca 0,15 ct, stl 17 mm.

Utrop: 1 400 kr

12 MATSKEDAR i silver, GAB 1908.

1 200 kr

Utrop: 1 400 kr

MATSILVER, 12 bordsskedar.

Utrop: 1 100 kr

MATSILVER, 7 bordsgafflar, GAB 1928.

Utrop: 650 kr

2 LJUSSTAKAR, silver, tillv i Uppsala 1860, höjd 18 cm, vikt 716 gram

Utrop: 3 000 kr

13 TESKEDAR i silver, 11 st AGA 1878, 2 st LL&C 1853.

Utrop: 750 kr

MATSILVER, 6 teskedar, 1 matsked, 1 sockerströare, 1800-tal.

Utrop: 700 kr

MATSILVER, 3 knivar, 4 kaffeskedar, 2 bordsskedar, 1 gaffel, 2 sockertänger

Utrop: 800 kr

RING, 18K guld, ametist, Sävsjö Guldsmeds AB, 1958, stl 17 3/4, vikt 4,2 g.

375 kr

Utrop: 400 kr

DIVERSE, 2 klockor , svartkorall- collier, berlockarmband silver, bivacollier, stencollier med groda

500 kr

Utrop: 600 kr

Smycken Safirring

SAFIRRING, 18K vitguld, vikt 5,0 g, safir 1.0 ct, briljanter 0,35 ct, stl. 17.5.

Utrop: 6 000 kr

Smycken Övr diamringar

BRILJANTRING, 18K guld, vikt 4.0 g, briljanter ca 0,20 Yellow P, stl 17 mm.

Utrop: 1 400 kr

HÄNGE, 18K guld, hjärta med diamanter.

1 200 kr

Utrop: 1 400 kr

COLLIER, 18K guld, pansarlänk, längd 42 cm, vikt 102,5 gram.

Utrop: 9 400 kr

2 LJUSSTAKAR, 1 LITEN BÄGARE, silver, höjd 7½ cm

900 kr

Utrop: 700 kr

RING, 18K guld, safir ca 1,35 ct, 16 briljanter ca 0,43 ct, TCr/VS-SI, stl 18, vikt 5,4 g.

2 100 kr

Utrop: 2 300 kr