261 - 280 av 467
1...131415...24 Gå till

Avslutad | Klassiska – Lördag 31 januari 2004

Klubbad för

BROSCH, platina, Hugo Strömdahl 1954, färgstenar, vikt 11,5 gram.

3 000 kr

Utrop: 3 400 kr

BRILJANTRING, 18K vitguld med briljanter ca 2.0 ct W/SI stl. 18.5 mm

Utrop: 21 000 kr

BROSCH, 18K guld med blommotif & emalj, 3 diamanter + rubiner, smaragder och safirer, vikt 15,3 gram.

Utrop: 3 400 kr

KORALLSET, Ring, 14K m korallcamé. Örhängen gul & vit metall m koraller, krokar. Hårspännen m korall (metall).

1 100 kr

Utrop: 1 100 kr

BROSCH, platina & 18K guld, lapis lazuli & diamant ca 0,05 ct, W/VS.

Utrop: 1 100 kr

MANSCHETTKNAPPAR, skjortknappar 7,3 g

Utrop: 1 100 kr

5 SMYCKEN, 1 ring 18K, Örh onyx/14K, 1 ring 14K m smaragd, 1 ring ca 8K m heliotrop, 1 silverring m granater.

Utrop: 900 kr

ARMBAND, 18K vikt 8,9 g svenskt guldsmeds- arbete 1920 med emalj och orientpärlor

1 600 kr

Utrop: 1 700 kr

ÖRHÄNGEN, silver med ametister och markasiter skruvmekanismer

700 kr

Utrop: 500 kr

GULDBITAR 9 delar 18K vikt 23,4 g

Utrop: 1 700 kr

3 PUDERDOSOR i silver.

Utrop: 900 kr

BROSCH, silver med markasiter

Utrop: 300 kr

BROSCH, 18K vikt 3,3 g

Utrop: 500 kr

800 kr

Utrop: 1 000 kr

ARMBAND, 18K vikt 12,8 g

Utrop: 1 200 kr

ARMRINGAR, silver, 2 st

Utrop: 1 800 kr

KAFFEKANNA, silver , C Creutz 1856, vikt 975 g, höjd 28 cm, små bucklor.

2 000 kr

Utrop: 2 300 kr

ENSTENSRING, 18K guld, rubin ca 0,58 ct, stl 16 1/4, vikt 5,9 gram.

Utrop: 1 300 kr

ENSTENSRING, 18K guld, ovalslipad blå safir ca 0,60 ct (nagg i kanten), stl 16 1/4, vikt 5,8 gr.

800 kr

Utrop: 900 kr

RING, 14K guld, 1 safir, 2 rubiner 2 smaragder, ca 0,60 ct totalt, stl 17 1/4, vikt 1,9 gr.

Utrop: 700 kr