441 - 460 av 481
1...22232425 Gå till

Avslutad | Pant – Lördag 24 januari 2004

Klubbad för

Pantvaror Glas, porslin

1 Porslinsfat Moliere Bavaria

100 kr

Utrop: 200 kr

Pantvaror Glas, porslin

1 Tekanna med lock Rörstrand Majolika

600 kr

Utrop: 900 kr

Pantvaror Glas, porslin

1 Soppslev med träskaft år 1846 sign P.H

800 kr

Utrop: 1 200 kr

Pantvaror Glas, porslin

1 Glaspokal Orrefors E. Hald "Negerhyttan" saknar lock sign Hald 65.27 H, skador på fot

3 500 kr

Utrop: 4 500 kr

Pantvaror Glas, porslin

1 Glasskål Orrefors E. Hald "Åskväder" sign E Hald 291.29 gravör Karl Rössler

4 600 kr

Utrop: 5 500 kr

Pantvaror Glas, porslin

1 Målkikare Kowa 10X

Utrop: 800 kr

Pantvaror Glas, porslin

1 Glasskål vitt glas

150 kr

Utrop: 200 kr

Pantvaror Glas, porslin

1 Silverfat, 1 glasställ av silver

175 kr

Utrop: 300 kr

Pantvaror Glas, porslin

1 Bordsdekoration nysilver & porslin

1 900 kr

Utrop: 2 500 kr

1 Kanna, 8 fat, 7 koppar kaffe, 7 assietter, 1 gräddkanna, sockerskål ut lock, 1 fat blå måsen 2 sort.

Utrop: 2 200 kr

Pantvaror Glas, porslin

1 Gevär sk

Utrop: 400 kr

Pantvaror Glas, porslin

2 Tavlor Bengt Böckman (1 saknar glas) 104/399

450 kr

Utrop: 500 kr

Pantvaror Glas, porslin

1 Vägg relief Astri bergman Taube 138/240

Utrop: 600 kr

Pantvaror Glas, porslin

1 Halskedja 18k med hänge med diamant tot ca 0,18 ct

1 025 kr

Utrop: 1 600 kr

Pantvaror Glas, porslin

1 Tavla litografi PT Ben Holstain

300 kr

Utrop: 500 kr

Pantvaror Glas, porslin

1 Gjutjärnsurna Nr 9 vitmålad totalhöjd 47 cm, totalbredd 80 cm

Utrop: 5 500 kr