121 - 140 av 336
1...678...17 Gå till

Avslutad | Moderna – Lördag 17 januari 2004

Klubbad för

HÄNGE/COLLIER, silver och malakit, Alton, design Per Dåvik 1975

1 100 kr

Utrop: 950 kr

RING, 18K guld / platina, "Mella" av Lapponia, stl 17 3/4 mm, påse.

Utrop: 2 000 kr

LJUSSTAKAR, 1 par, silver, Slottssilver, höjd 10 cm.

Utrop: 1 400 kr

LJUSSTAKAR, 1 par, silver, Slottssilver, höjd 15 cm.

Utrop: 1 600 kr

HÄNGE, kors, 18K rodierat guld med briljant ca 0,19ct, ca W/P samt rubin, safir, smaragd, vikt 39 g.

Utrop: 4 900 kr

COLLIER, bärnsten, samt silverörhängen med bärnsten, längd 87 cm.

Utrop: 600 kr

Ädelstenar Safirer

SAFIR 3,04 CT, box nr 10054

Utrop: 9 000 kr

Ädelstenar Rubiner

RUBIN 1,23 CT, box nr 01203

Utrop: 2 300 kr

Ädelstenar Rubiner

RUBIN 1,79 CT, box nr 01517

Utrop: 1 600 kr

Accessoarer Tändare

DUPONT, tändare, doublé

1 000 kr

Utrop: 800 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld med prinsesslipade diamanter tot ca 0,48ct ca W/VS, vikt 2,3 g.

Utrop: 4 500 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vituguld med briljanter tot ca 0,70ct ca W-TCR/P, vikt 4,2g.

3 300 kr

Utrop: 3 500 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld med briljanter tot ca 0,34ct ca W/P (nagg).

Utrop: 3 700 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitugld med briljanter tot ca 0,45ct ca TCR-CA/VS-P

Utrop: 2 500 kr

Glas Vaser

VAS glas, Kosta Boda, Sigurd Persson, 63 höjd ca 30 cm

750 kr

Utrop: 800 kr

3 ST BÖCKER Sigurd Persson Glas, Sigurd Persson Design, Sigurd Person Skulptur

750 kr

Utrop: 600 kr

2 BÖCKER OCH 1 KATALOG Sigurd Persson Smycken Sigurd Persson Silver, katalog: 10 + 10 Kannor

700 kr

Utrop: 550 kr

KEDJA/HÄNGE, 18K guld, hjärta, Georg Jensen, årssmycke 2001, ask.

Utrop: 3 500 kr

BOK Sigur Persson: En mästare i form, av Dag Widman, signerad av Sigurd Persson

250 kr

Utrop: 300 kr

RING, silver och 18K guld med briljant ca 0,07ct ca W/VS, stl 16 3/4 mm, Rauff.

800 kr

Utrop: 900 kr