121 - 140 av 288
1...678...15 Gå till

Avslutad | Moderna – Lördag 15 november 2003

Klubbad för

ÖRHÄNGEN, 18K guld, 2 blå safirer, öppningsbara ("Huggies"), vikt 6,8 g, stift.

1 500 kr

Utrop: 1 400 kr

ÖRHÄNGEN, 18K guld, 6 briljanter ca 0,18 ct, TW/VS, stift, vikt 2,6 gram.

1 525 kr

Utrop: 1 600 kr

Accessoarer Tändare

DUNHILL, tändare, doublé, gravyr.

400 kr

Utrop: 450 kr

COLLIER, 18K guld, vikt ca 23 gram, längd 45 cm.

Utrop: 1 900 kr

HÄNGE, 18K guld, vikt 3.4 gram

Utrop: 400 kr

BROSCH, 18K guld, vikt 8.6 gram.

Utrop: 900 kr

ÖRHÄNGEN, 14K vitguld med champagne färgade briljanter samt åttkantslipade diamanter ca 2,35 ct.

7 500 kr

Utrop: 8 900 kr

RING, 18K vitguld, 2 briljanter ca 1,70 ct tot, W-TCr/VS, 19 små briljanter ca 1,50 ct, TW-W/SI, stl 18.

29 700 kr

Utrop: 31 500 kr

BROSCH, sterling silver och förgyllt silver, vikt 35,8g

Utrop: 800 kr

BROSCH, 14K guld, rubiner, Österrike, vikt 8 g

Utrop: 800 kr

Smycken Lås

LÅS, vitguld, blå safir, diamanter, vikt 1,7 g

Utrop: 1 200 kr

COLLIER, silver, vikt 23,1g, längd 42 cm.

Utrop: 500 kr

HÄNGE, sterling silver, bergkristall, Stigbert 1944, vikt 8,5g.

950 kr

Utrop: 600 kr

KEDJA/HÄNGE, silver, pärlemor, blå kulor, Frankrike, kedjans längd 48 cm.

Utrop: 1 000 kr

COLLIER OCH ARMBAND i silver, bismarck, doserad collier, längd 42 cm, armbandets längd 17 cm, vikt 35,7 samt 11,3 gram.

Utrop: 350 kr

RING, 14K guld, stl 17 mm, Danmark 1930-tal, vikt 3,3g.

Utrop: 1 100 kr

KEDJA/HÄNGE, sterling silver, Mexico, vikt 25,1 g.

300 kr

Utrop: 500 kr

COLLIER, och örhängen, sterling silver, skruvmekanism, vikt 57,2g.

Utrop: 800 kr

BROSCH, silver, röd sten, Danmark, vikt 8,9g.

300 kr

Utrop: 500 kr

RING, silver, Georg Jensen, design nr 84, storlek 19 1/2 mm.

Utrop: 1 300 kr