201 - 220 av 288
1...101112...15 Gå till

Avslutad | Moderna – Lördag 15 november 2003

Klubbad för

DIAMANTER, åttkantslipade, 2,00 ct totalt, (0,01 ct/st), TW-W/VVS-VS.

Utrop: 6 800 kr

HÄNGE, 18K guld med bergkristall, liten skada, stl 4 x 1,5 cm.

Utrop: 1 400 kr

BROSCH, silver, signerad Wiwen Nilsson 1960 Nr 3, papegoja.

9 200 kr

Utrop: 4 800 kr

ALLIANSRING, 18K guld, med åttkantslipad diamanter, storlek 17 1/4 mm

Utrop: 1 200 kr

RING, 18K guld med rökkvarts, stl 19 1/2 mm.

1 000 kr

Utrop: 1 200 kr

MANSCHETTKNAPPAR, 3 par i silver.

325 kr

Utrop: 300 kr

SALT& PEPPARKAR, samt BRICKA i sterling silver, Thailand, vikt 110,4 g.

550 kr

Utrop: 350 kr

Belysning Bordslampor

LAMPA. med glasinlägg, mässingsfot

Utrop: 23 000 kr

Keramik Fat

RÖRSTRAND, fat och vas

Utrop: 500 kr

Porslin Serviser

PORSLIN, ryskt handmålat uppsättning av 6 koppar, fat samt kaffe och gräddkanna.

2 000 kr

Utrop: 2 300 kr

Ädelstenar Safirer

SAFIR, 5,91 ct, ovalslipad.

Utrop: 17 000 kr

BRILJANT, 0,54 ct, River (E) / VVS1, IGI certifikat.

13 500 kr

Utrop: 15 300 kr

POKAL silver, ca 22,5 cm, vikt 657 g.

Utrop: 1 300 kr

Kuriosa Mässing

VÄGGLJUSSTAKAR, Skultuna, mässing.

175 kr

Utrop: 200 kr

ENSTENSRING, 18K vitguld, briljant 1,04 ct, F(TW)/SI1 (enl bif EGL diamond report), stl 17½.

35 500 kr

Utrop: 35 000 kr

KEDJA/HÄNGE, silver, bergkristall, Wiwen Nilsson, längd 53 cm.

6 400 kr

Utrop: 4 600 kr

ENSTENSRING, 18K guld, med briljant 0.14 ct, TW/VS,stl 17 3/4.

Utrop: 1 700 kr

RING, 18K guld, vikt ca 4 gram, ca 0.60 ct, CAPE/SI, stl 18.

Utrop: 4 400 kr

MANSCHETTKNAPPAR, samt slipsnål, silver Georg Jensen nr 156, etui.

1 900 kr

Utrop: 1 800 kr

LYNGGAARD armband, 18K vitguld med briljanter tot 0,28 ct W/VS, en färgad, Blomster, design Charlotte Lynggard

16 000 kr

Utrop: 18 000 kr