Avslutad | Klockor – Lördag 6 december 2003
ROLEX, Oyster Perpetual, Datejust, Ref nr. 69173, serie nr. S361690, damur, stål/guld, automatisk, safirglas (naggat i kanten), datum, briljanturtavla, Jubileelänk, ca 1995.
ROLEX, Oyster Perpetual, Datejust, Chronometer, Ref nr. 79173, Serie nr. K719037, Cal 2235, Verk nr. A 0715366, Boett nr. 2060, damur, 26,3 mm, stål/guld, automatisk, safirglas, datum, Oysterlänk, viklås, Ref nr. 78243-DT1/490 B, ca 2002, box.
ROLEX, Oyster Perpetual, Datejust, Turn-O-Graph, Ref nr. 16253, serie nr. 6407917, herrur, stål/guld, automatisk, plexiglas, datum, Jubileelänk, ca 1980.
Klockor Ebel
EBEL, Sport Classique, Ref nr. E 1187151, serie nr. 15603468, herrur, stål/guld, quartz, safirglas, datum, integrerad länk, viklås, oanvänd, box.
IWC, Porsche Design, Serie nr. 2362850, herrur, svarteloxerad titan/guld, quartz, safirglas, datum, gummiband, viklås, ca 1988, box.
Klockor Ebel
EBEL, Sport Classique, Ref nr. E 9187151, serie nr. 15502516, herrur, stål, quartz, safirglas, datum, integrerad länk, viklås, oanvänd, box.
Klockor Chopard
CHOPARD, Monte-Carlo, Ref nr. MC 667/8035, herrur, stål/guld, quartz, safirglas, integrerad länk, viklås, oanvänd, box.
Klockor Alpina
ALPINA, herrur, stål, manuell, plexiglas, skadad urtavla, skadad boett, läderband, 1940-tal.
POLHEM, herrur, stål, manuell, plexiglas, liten sekundvisare, formverk, skadad urtavla, läderband, 1940-tal.
TISSOT, Seastar, herrur, stål, manuell, plexiglas (skadat), datum, skadad urtavla, ca 1962, metallänk ej original.
Klockor Citizen
CITIZEN, Seven Star, herrur, stål, automatisk, mineralglas, dag, datum, skadad urtavla, ca 1968.
Klockor Junghans
JUNGHANS, herrur, 27 mm, gulmetall, manuell, plexiglas, liten sekundvisare, ca 1958.