Avslutad | Klockor – Lördag 6 december 2003
OMEGA, Constellation, herrur, stål/guld, quartz, safirglas, dag, datum, går ej, läderband, ca 1993.
TAG HEUER, S/el, Ref nr. WI 1111, serie nr. H86942, herrur, stål, quartz, safirglas, datum, läderband, viklås, ca 1996, box.
BREITLING, Chronomat, Ref nr. D13350, serie nr. 23954, kronograf, herrur, stål/guld, automatisk, safirglas, datum, UTC, Ref nr. B 61172, serie nr. 2853, Pilotlänk stål/guld cert 99 (UTC)
CARTIER, Panthere VLC, damur, nr. 669201663, 18K guld, quartz, safirglas, integrerad länk, viklås.
INEX, Perpetual calendar, herrur, stål, quartz, mineralglas, datum, integrerad länk, viklås, oanvänd.
CERTINA, herrur, 18K guld, manuell, plexiglas, skadad urtavla, gravyr, ca 1973, metallänk ej original.
Klockor Revue Thommen
REVUE-EXCLUSIVE, herrur, stål, manuell, plexiglas, liten sekundvisare, skadad urtavla, läderband, 1940-tal.
ZENITH, fickur, serie nr. 2068661, ankarur, 18K guld, bucklor, ca 1920, kedja 18K guld, längd 440 mm.
OMEGA, fickur, serie nr. 12209965, ankarur, vitmetall, skadad urtavla, bucklor, defekt, ca 1951.
Klockor Chopard
L.U.C, fickur, ankarur, silver, skadad urtavla, gravyr, chatelain gulmetall, 1920-tal.
JAEGER-LE COULTRE, reseväckarur, gulmetall, 8-dagars, defekt, fodral, 1960-tal.
SEIKO, Sea horse, herrur, stål, automatisk, plexiglas, datum, skadad urtavla, ca 1966.
LONGINES, herrur, cal 12.68 Z, serie nr. 8721222, doublé, manuell, plexiglas, liten sekundvisare, skadad urtavla, ca 1953.
OMEGA, herrur, cal 562, Ref nr. 14792, serie nr. 19642783, 18K guld, automatisk, plexiglas, datum, läderband, ca 1963.
Klockor Rado
RADO, Diastar, herrur, hårdmetall, automatisk, safirglas, datum, skadad urtavla, skadad boett, originallänk stål, ca 1972.